Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Norman a duchové: První zombie animák konečně v kinech!05.09.2012

Kdo zachrání malé ospalé městečko, když ho přepadne horda zombíků? Hlavním hrdinou netradičního amerického animovaného filmu je chlapec, který se stane vůdcem boje proti nemrtvým živým!

norman
Foto: Bontonfilm
 

Norman má jedenáct, ujíždí na hororech a rád si povídá s mrtvou babičkou. Norman má totiž jednu zvláštní schopnost - vidí duchy a umí se s nimi na lecčems dohodnout. Než se ale Norman postaví do čela místního odboje proti živým mrtvým, bude muset leccos skousnout, což se stává většině dětí s nálepkou podivína a mimořádnými schopnostmi.

Rodiče ho nechápou, starší sestra jím pohrdá, spolužáci ho šikanují nebo ignorují a jediný, s kým vychází, je tlusťoch Neil, s nímž taky nikdo jiný nekamarádí. Normanův život nabere zcela netušený směr, když mu podivínský strýc prozradí, že městečko co nevidět stihne pradávná kletba a že právě on ji může díky svým záhrobním komunikačním schopnostem zastavit ...

Než se Norman rozhodne, jestli se chce nebo nechce stát hrdinou, začnou mrtví vylézat z hrobů a děsit vše živé. V tu chvíli se v Normanově hlavě vylíhne nápad, jak je vrátit do stádia věčného odpočinku. Jenže realizujte teoreticky dokonalý plán, když máte v partě vyděšeného tlusťocha, jeho staršího bratra, který má místo mozku svaly, sestru, jehož ho nepokrytě balí, a největšího sígra ze školy?

Film Norman a duchové natočila režisérské dvojice Sam Fell a Chris Butler. Zatímco ten první má za sebou režii takových úspěšných snímků jako Spláchnutej (2006) nebo Příběh o Zoufálkovi (2008), ten druhý tímto filmem debutuje. Snímek byl vytvořen za použití první stop-motion animace využívající 3D tiskárny ke tvorbě tisícovek unikátních výrazů tváří.

Podle prvních reakcí diváků i kritiků jde o vcelku povedený animák, který dovedně kombinuje situační i slovní humor, a zároveň je zábavnou poctou slavným hororům. Zkrátka příběh, který pobaví děti i dospělé ... Navíc film obsahuje i jedno poučení: Nikdy se neposmívejte lidem, kteří se od ostatních trochu liší! Nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat!

Americká animovaná dobrodružná komedie Norman a duchové/ParaNorman má v českých kinech premiéru 6. září 2012.

 

Nejnovější články:

Kategorie:
Aktuality

Sdělte svůj názor na článek ostatním

Sdělte svůj názor na postavu ostatním
TOPlist