Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Legendární parta: Akční animovaný 3D nářez!28.11.2012

Snímek pojednává o skupině pohádkových postav, které byly vybrány, aby chránily bezpečí dětí! Americká fantasy Legendární parta, o níž se mluví jako o animované události roku, dala dohromady několik stvoření z anglosaských pohádek, aby společně bojovaly proti "Bubákovi"!

parta
Foto: Bontonfilm
 

Když se jeden zloduch rozhodne vzít dětem na celém světě radost ze života, dá se dohromady parta superhrdinů, a ta se ho pokusí zastavit. Její členové jsou skutečně legendární - Santa Claus, Víla Zuběnka, Velikonoční zajíc, Sandman a Jack Frost. Provázejí každého z nás od dětství, ale nikoho asi ještě nenapadlo, že by ti, kdo rozdávají dětem radost, taky uměli rozdávat rány ...

Neformálním šéfem party je Santa, jenž bohatýrským zjevem a chováním připomíná ruského kozáka. K ruce má nejen skřítky, ale i bandu sněžných mužů. Jeho křehkým protipólem je pak Víla Zuběnka se svou armádou minivíl. Partu pak doplňují Velikonoční zajíc, za jehož drsným vzezřením se skrývá roztomilý zajda, a mlčenlivý pohodář Sandman.

Ti všichni zpříjemňují životy dětí, ať už jim nosí dárky na Vánoce, vyměňují vypadlé zuby za peníze, schovávají velikonoční kraslice nebo je každý večer uspávají a jako bonus dodávají hezké sny.

Všudypřítomnou idylu ale kazí „Bubák“. Taková ta potvora, co se na beton schovává pod postelí nebo ve skříni a spícím dětem přináší jen noční můry. A tenhle Bubák se rozhodne škrtnout Velikonoce, Vánoce i kšeftování s mléčným chrupem. Legendární parťáci si záhy uvědomí, že na tohohle nepřítele sami nestačí a povolají do svých řad Jacka Frosta.

Bohužel, vysmátému klukovi, který škádlí lidi mrazivými malůvkami na oknech a náledím uprostřed města, se do záchrany světa nechce. Štve ho, že na rozdíl od jeho kolegů v něj děti nevěří. Otázkou je, co se stane, až pod vlivem nočních můr přestanou caparti věřit i v jejich existenci.

Režisér Peter Ramsey, pro kterého je film Legendární parta celovečerním debutem, je známá pouze jako tvůrce animovaného televizního "kraťasu" Monsters vs Aliens: Mutant Pumpkins from Outer Space z roku 2009, která je volným pokračováním komedie Monstra vs. Vetřelci.

Producent filmu, slavný režisér a filmový vizionář Guillermo del Toro, s DreamWorks spolupracoval už na Kocourovi v botách. Režisér Peter Ramsey stvořil neuvěřitelně barevný a bohatý svět, jehož základní myšlenkou je, že když něco nevidíme na vlastní oči, nemusí to ještě znamenat, že to neexistuje!

Americká animovaná dobrodružná fantasy Legendární parta/Rise of the Guardians má v českých kinech premiéru 29. listopadu 2012.

 

Související pohádky:

Legendární parta (17 fanoušků)

Nejnovější články:

Kategorie:
Aktuality

Sdělte svůj názor na článek ostatním

Sdělte svůj názor na postavu ostatním
TOPlist