Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Alenka v říši divů

Fandím

1 fanoušek

728.místo

Příběh dívky Alenky, která se ocitla v říši, kde bylo vše jiné, napsal Lewis Carroll. V roce 1999 byl tento příběh zfilmován režisérem Nickem Willingem.

 

Alenka je příliš velká, aby mohla projít dveřmi

Alenka je příliš velká, aby mohla projít dveřmi

 

Alenka v říši divů

Alenka je malá dívka, která má jako každé malé dítě velkou fantazii. Jednou, když její rodiče chtěli, aby Alenka zazpívala před jejich hosty, se stalo něco podivného. Když Alenka utekla, aby se tomu vyhnula, ukryla se pod jabloň, kde zahlédla bílého králíka ve vestě a s cibulemi, jak velmi spěchá. Alenka se podivila, proto utíkala za bílým králíkem.

 

Alenka se potkala s podivným houseňákem

Alenka potkala podivného houseňáka

 

Ten jí zmizel v noře. Alenka byla ale zvědavá a nahlédla do nory, až spadla přes její okraj. Alenka padala a padala až dopadla do podivné místnosti. Viděla, jak králík proběhl dveřmi, ale ona byla příliš velká, aby se dveřmi dostala. Všimla si ale koláčku, na němž stálo sněz mě – po kousnutí se dívka zmenšila. Byla ale příliš malá a nedosáhla na klíč. Na stole byla ale lahvička, na níž stálo vypij mě. Po ní zase vyrostla.

 

Alenka poznala spoustu podviných postaviček

Alenka poznala spoustu podivných postaviček

 

Až už byla tak velká, že prošla dveřmi, dostala se do podivné země. Zde se setkala se spoustou podivuhodných a praštěných postaviček. S praštěnými dvojčaty Tydlitákem a Tydlitekem, s houseňákem, který stále kouří dýmku, s rozvernou a tajemnou kočkou Šklíbou, s králíkem Březňákem, který s Kloboučňákem vždy pije čaj o páté. Se všemi se skamarádí a prožije různá dobrodružství, při nichž se stále zmenšuje nebo zvětšuje. Alenka nevědomky ztrácí svůj prvotní ostych. Aby však poznala celou říši divů, musí ještě potkat vznětlivou Srdcovou královnu, která je domýšlivá a nerada prohrává.

 

Srdcová královna byla poněkud vznětlivá

Srdcová královna byla poněkud vznětlivá

 

Alenka je pro ni zpestřením, ale jakmile zjistí, že dívka nebude hrát podle jejích „nepravidel“ chce ji potrestat. Koná se tedy soud, kde má být Alenka odsouzena k trestu smrti. Její přátelé jí však pomohou a Alenka najde cestu z této podivné říše zpět domů. Vrací se do chvíle, kdy měla zazpívat hostům. Tentokrát neuteče, ale zpívá. Ovšem poněkud jinou píseň.


Videa k pohádce Alenka v říši divů (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Alenka v říši divů (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Fanklub (1)


Celý fanklub (1)

Související články

Studio Disney plánuje pokračování filmu Alenka v říši divů!
Rodinná fantasy se dočká druhého dílu! Bude to tentokrát Alenka za zrcadlem?
Celý článek
TOPlist