Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Alenka v říši divů

Fandím

9 fanoušků

514.místo

O tom, že příběh Alenky je stále zajímavý a u diváků oblíbený film, svědčí to, že byla zfilmována hned několikrát. Příběh z pera Lewise Carrolla byl natočen v roce 1988 v Austrálii.

 

Australská animovaná pohádka Alenka v říši divů

Australská animovaná pohádka Alenka v říši divů

 

Alenka v říši divů

Alenka je malá dívka, která má velkou představivost. Jednou vidí bílého králíka, za kterým běží až najednou spadne do nory. Skrz noru se Alenka dostane do říše, která je plná divů. Sní koláček, po kterém se dívka zmenší a vypije nápoj, po kterém se zas zvětší. Na své pouti podivnou zemí potká různá zvláštní stvoření - mluvící květiny, modrou housenku, která s Alenkou rozmlouvá, kočku Šklíbu, králíka Březňáka s Kloboučníkem, kteří jsou velcí podivíni.

Alenka už má ale téhle podivné země dost a chtěla by se vrátit domů. Ještě před tím se ale dostává do království, kterému vládne srdcová královna. Jejími služebníky jsou karty, hraje kroket, kdy hole jsou plameňáci a míčky ježci. Alenka se zpočátku královně líbí a přizve ji ke hře své oblíbené hry, kde ovšem všichni podvádějí, aby královna vyhrála.

Alenka si tohle ale nenechá líbit, a proto ji chce královna popravit. V den popravy ale Alenka uprchne a znovu se dostává do svého světa a zjišťuje, že to, co se stalo, byl jen sen.


Videa k pohádce Alenka v říši divů (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Alenka v říši divů (0)


Přidej písničku

Postavy (0)

Zobrazit všechny postavy (0)

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Studio Disney plánuje pokračování filmu Alenka v říši divů!
Rodinná fantasy se dočká druhého dílu! Bude to tentokrát Alenka za zrcadlem?
Celý článek
TOPlist