Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Anulka a pan Pětiočko

Fandím

12 fanoušků

477.místo

Pohádku o chudé dívce v roce 1983 natočila režisérka Svatava Simonová.

 

Anulka je hodné a pracovité děvče

Anulka je hodné a pracovité děvče

 

Děj pohádky Anulka a pan Pětiočko

V jedné chaloupce žila macecha se svoji dcerou Málče a Anulkou. Anulka byla hodná a pracovitá a všechnu práci hravě zastala. Ráda by však zašla k muzice, kam chodívá pan Pětiočko, který se dívce líbil. V tom jí ale brání macecha, která dávala dívce víc a víc práce. Na pana Pětiočka si totiž také myslela Málče. Anulka byla proto nešťastná.

Jednou, když Anulka prala v potoce prádlo, usnula. Na břehu se zjevily dcery hastrmana, kterým bylo dívky líto. Rozhodly se, že jí pomohou. Když se Anulka vzbudila, daly dívce harfičku, která jí přivolá, na koho si vzpomene. Anulka tedy zahrála a v ten okamžik se zjevil pan Pětiočko. Anulka se mu už delší dobu také líbila, proto jí slíbil, že si pro ni přijde a vezme si ji za ženu. Anulka byla šťastná a vše řekla své maceše a sestře.

 

Pana Pětiočka chtěla za muže i Málče

Pana Pětiočka chtěla za muže i Málče

 

Ty nelenily a ihned začaly harfu hledat. Když ji našly, rozhodly se zbavit se Anulky. Málče ji hodila do rybníka a sama začala hrát na harfu. V tu chvíli se zjevil pan Pětiočko, který ale poznal, že to není jeho milá Anulka. Ta byla mezitím ve vodním světě, ze kterého ale nemohla ven. Starý vodník se už na nešťastnou dívku nemohl dívat, proto se do celé věci vložil. Vydal se na svět za Málče, které se představil jako král a chtěl ji za ženu.

Vymámil z ní harfu, potom se vydali do jeho království. Když to zjistila macecha, vydala se hledat svou dceru a voda ji také pohltila. Vodnice pak daly harfičku panu Pětiočkovi, který si přivolal Anulku a vše dobře dopadlo.

 

Pan Pětiočkovi a Anulce pomohou vodníkovy dcery

Panu Pětiočkovi a Anulce pomohou vodníkovy dcery


Videa k pohádce Anulka a pan Pětiočko (1)


Anulka a pan Pětiočko (celá pohádka)

Pohádka vypráví o lásce mezi Anulkou a panem Pětiočkem. Jenže je tu Anulčina macecha, která udělá vše proto, aby Anulce zkazila štěstí.

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Anulka a pan Pětiočko (1)


Zobrazit všechny písničky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist