Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Asterix a Obelix

Fandím

106 fanoušků

99.místo

Jen málokterá pohádková postavička zaujme natolik, že je stále populární a dokáže bavit malé i velké diváky. To se podařilo dvojici galských bojovníků Asterixovi a Obelixovi. Postavička Asterixe byla vymyšlena roku 1959 jako hrdina francouzských komiksů od autorů Reného Goscinnyho (příběhy) a Alberta Uderza (kresba). Od té doby byly příběhy Asterixe přeloženy do mnoha jazyků a dočkaly se různého přepracování. Příběhy Asterixe tak lze vidět jednak v animované podobě, ale také jako hraný film. Ať už jsou příběhy animované nebo hrané vždy jsou nabité humorem a dobrodružstvím.

Nerozlučná trojka - Asterix, Obelix a psík Idefix.

Děj pohádky Asterix a Obelix

 

Asterix a Obelix jsou dva nerozluční přátelé, kteří společně zažívají různá dobrodružství, ale hlavně dokážou hravě zvládnout římské legie. Právě proto leží tato malá galská vesnička v žaludku samému Caesarovi. Menší ale mazaný Asterix se mění ve velkého siláka po vypití zázračného lektvaru, který umí vařit tamější druidPanoramix. Velký labužník s dobrým srdcem Obelix ale lektvar užívat nemůže. Když byl totiž malý spadl do kotle s lektvarem a síla mu zůstala až do dospělosti. Obelix má také svého malého zvířecího kamaráda malého ale roztomilého psíka Idefixe. Společně chodí na lov divočáků, kterých Obelix dokáže spořádat hned několik naráz.

Jejich vesnice je ale stále napadána římskými vojáky, kteří se marně snaží nad Galy vyhrát. Ve vesničce žije řada dalších obyvatel jako například Majestix, což je náčelník vesnice, kterého ostatní obyvatelé nosí na velkém štítě, potom také Trubadix, Alfabetix, Automatix, Archaix- nejstarší z vesnice a další.

Obyvatelé Galie.

 

Některé příběhy zabrousily i do fantastické oblasti, takže Asterix, Obelix a Idefix navštíví například Atlantidu nebo se setkají s mimozemšťanem.

Filmová zpracování

Hrané

Asterix a Obelix 1999

Julius Ceasar už ovládl skoro celou Galii až na jednu vesnici, kterou obývá hrstka Galů, která se dokáže bránit mnohonásobné římské přesile. Svoji velkou sílu získávají ovšem jen potom, co vypijí zázračný lektvar, který umí vyrábět druid Panoramix. Římský guvernér Detritus se chce nápoje zmocnit, aby tak mohl uskutečnit svůj plán. Detritus  se chce zmocnit trůnu samotného Caesara. Ovšem do celé situace se zamotají Asterix, Obelix, Idefix a Panoramix, kteří mu celou situaci pěkně zavaří.

 

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra 2002

Vše začíná obyčejnou sázkou. Gaius Julius Caesar se vytahuje nad svoji milenkou Kleopatrou, že nejlepší na světě je římský lid. Kleopatře se jeho vychloubání nelíbí, a proto se vsadí, že mu Kleopatra postaví veliký palác za pouhé 3 měsíce. Pokud se jí to podaří, tak Caesar přizná, že egyptský lid je největší mezi všemi. Kleopatra pověří stavbou architekta Numerobise pod hrozbou smrti, pokud stavbu nestihne.

Numerobis si je vědom, že úkol není v lidských silách. Vzpomíná si ale, že mu otec vyprávěl o druidovi  Panoramixovi, který umí uvařit lektvar, který má zázračnou moc a tomu, kdo ho vypije, dá nadlidskou sílu. Vydává se tedy hledat pomoc do Galie. Panoramix se rozhodne Numerobisovi pomoct a společně s Asterixem a Obelixem se vydávají do Egypta. Díky lektvaru a Obelixově síle přemohou všechny nesnáze a palác je nakonec dokončen a může se slavit.

 

Asterix a Olympijské hry 2008

Tentokrát se do dobrodružství Asterixe a Obelixe přimíchá láska. Přítel Asterixe a Obelixe Alafolix se vášnivě zamiluje do řecké princezny Iriny. Všichni tři se tedy vydávají do Řecka s cílem vyhrát Olympijské hry, ale především získat srdce Iriny. Ovšem nebyl by to příběh Asterixe a Obelixe, kdyby šlo vše po másle. V cestě za jejich cílem stojí zlomyslný Brutus- syn samotného Caesara, který se chce stát vítězem her. Ovšem tentokrát hlavním hrdinům nemá pomoci elixír, který je na hrách zakázán, ale spolehnout se musí sami na sebe. To už má ale  mazaný Asterix plán, jak opět vyhrát.

 

Asterix, Obelix a pes Idefix ve filmu.

 

Animované

1. Asterix a Galové 1967

2. Asterix a Kleopatra 1968

3. Dvanáct úkolů pro Asterixe 1976

4. Astérix a překvapení pro Cézara 1985

5. Asterix v Británii 1986

6. Astérix a velký boj 1989

7. Asterix dobývá Ameriku 1994

8. Asterix a Vikingové 2006

 

Jednotlivé díly komiksu

 1. Asterix z Galie
 2. Asterix a zlatý srp
 3. Asterix a Gótové
 4. Asterix gladiátorem
 5. Asterix a cesta kolem Galie
 6. Asterix a Kleopatra
 7. Souboj náčelníků
 8. Asterix v Británii
 9. Asterix a Normani
 10. Asterix Legionářem
 11. Asterix a slavný štít
 12. Asterix a Olympijské hry
 13. Asterix a kotlík
 14. Asterix v Hispánii
 15. Nesvár
 16. Asterix v Helvetii
 17. Sídliště bohů
 18. Asterix a Caesarův vavřínový věnec
 19. Věštec
 20. Asterix na Korsice
 21. Dárek od Caesara
 22. Asterix a velká zámořská plavba
 23. Obelix & spol.
 24. Asterix u Belgů
 25. Velký příkop
 26. Asterixova odyssea
 27. Asterixův syn
 28. Asterix a Rahazáda
 29. Růže a meč
 30. Obelix a Caesarova galéra
 31. Asterix a Latraviata
 32. Asterix a galský školní rok
 33. Nebe mu padá na hlavu
 34. Narozeniny Asterixe a Obelixe - Zlatá kniha

 


Videa k pohádce Asterix a Obelix (6)


Asterix a Galové (celá pohádka)

Římani stále nemůžovu dobýt jednu galskou vesnici. Zjistí, že obyvatelé vesnice mají kouzelný nápoj, který jim zaručuje nadlidskou sílu. A tak se ...


Asterix a Kleopatra (celá pohádka)

Asterix a Obelix zažijí dobrodružství v Egyptě. Společně s Panoramixem pomůžou egyptskému architektu Edifisovi, který má pro Kleopatru postavit ...


Asterix v Británii (celá pohádka)

Asterix a Obelix se vydávají do Británie na pomoc Asterixovu bratranci. Mají doručit sud s kouzelným lektvarem. Caesar s římskými vojsky tomu chtějí ...

Zobrazit všechna videa (6)

Tapety (11)


Zobrazit všechny tapety (11)

Omalovánky (17)


Zobrazit všechny omalovánky (17)

Hlášky (3)


Kdyby jsme měli dort, sníme ho sami. Uvažujte trochu!


Caesar: „Ave já!”


Caesar: „My víme... Egypt měl 10 ran... My máme Bruta...”

Zobrazit všechny hlášky (3)

Související články

Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva: Čtvrtý návrat oblíbených hrdinů!
Nejslavnější Galové posilnění kouzelným lektvarem se vracejí na stříbrné plátno!
Celý článek
Pohádkový svět: Asterix a Obelix v Řecku!
Asterix a Obelix míří do Řecka. Čeká je nelítostný boj s krutým Dluhotixem a ještě krutějším Bankrotixem!
Celý článek
TOPlist