Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Až kohout snese vejce

Fandím

18 fanoušků

393.místo

Pohádku Až kohout snese vejce natočil v roce 2005 režisér Otakar Kosek.

 

Pitras krále obelhával a okrádal

Pitras krále obelhával a okrádal

 

Děj pohádky Až kohout snese vejce

V jednom království žil král, který stále jen četl pohádkové knížky. Jeho rádce Pitras toho hodně zneužíval. Oklamával krále, kterému stále nabízel kouzelné věci – oslíka, který ze sebe umí třást peníze, kohoutka, který umí snášet zlatá vejce atd. Všechno jsou ale podvrhy a podfuky pana Pitrase, který chce z krále dostat peníze.

Král na vše naletěl a vždy si od Pitrase vše koupil. Služebníci neměli pana Pitrase rádi, protože věděli, že krále jen okrádá a je se snaží odstranit z cesty. Všichni se proto těšili na příjezd princezny Beáty, která studovala ve světě. Po princeznině návratu se Pitras snažil princezny zbavit. Rozhodl se proto, že poradí králi, aby svoji dceru provdal. Pitras si krále omotal kolem prstu a byl zcela zaslepen. Beáta byla nešťastná a svěřila se zahradníkovi Davidovi.

 

Princezna Beáta se po čase vrátila zpět domů

Princezna Beáta se po čase vrátila zpět domů

 

Společně vymysleli plán, jak krále opět přivést k rozumu. David se vydával za profesora Davidsona, který králi prověří, zda jsou jeho pohádkoví mazlíčci skuteční. Pitras ovšem plán prokoukl a David skončil ve vězení. Beáta si nevěděla rady. David, kterého měla ráda, skončil ve vězení a ona by si měla hledat ženicha. Naštěstí i král byl smutný z toho, co se stalo a společně se setkali v kuchyni, kde si Beáta vylévala srdce Veronice a Majdě.

Veronika přišla s plánem, jak Pitrase usvědčit ze lží. Ráno s Majdou začaly společně připravovat úhoře. Má prý kouzelnou moc a ten, kdo ho sní rozumí řeči zvířat. Pitras a jeho pomocník úhoře vzali a sami z něj pojedli. U společné večeře se pak kolem stolu slétly mouchy a Pitras a jeho společník slyšeli, jak si povídají o tom, jak krále klamou. Pitras to už nevydržel a díky tomu se prozradili. Nakonec vyšlo najevo, že hlasy, které Pitras slyšel, patřily Veronice a Majdě. Král nakonec svolil, aby si David vzal Beátu. Nakonec tedy vše dobře dopadlo.

 

Pitras chtěl ochutnat kouzelného úhoře

Pitras chtěl ochutnat kouzelného úhoře


Videa k pohádce Až kohout snese vejce (1)


Až kohout snese vejce (celá pohádka)

Pohádka Až kohout snese vejce nás zavede do království, kde mají zajímavého krále. Ten se obklopuje kouzelnými předměty, které však nefungují. ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Až kohout snese vejce (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist