Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Balónová pohádka

Fandím

9 fanoušků

518.místo

Pohádku o tom, co může způsobit novinářská kachna natočila v roce 1987 Věra Jordánová.

 

Co dokáže způsobit malá lež si nikdo nedovedl představit

Co dokáže způsobit malá lež si nikdo nedovedl představit

 

Děj pohádky Balónová pohádka

Král chce mít vždy na svém královském stole novinky, které se udály v jeho říši. Vedoucí novin se svoji dcerou proto každý den hledají nové události, o kterých by králi napsali. Jenomže v království se nic neděje, a tak redaktor vypustí do světa fámu o hrozivém drakovi, který se opět probudil a bude proto chtít princeznu.

To se náramně hodí princezně Dorince, která si zrovna usmyslela, že chce za muže toho, kdo ji bude zachraňovat tak, jak to v pohádkách bývá. Redaktorova dcera Roberta s tím ale nesouhlasí. Jednou, když se dívá svým dalekohled uvidí něco na obloze. Zjistí, že to byl muž, který letěl balonem a spadl. Byl to Jan.

 

Roberta ráda pracovala s novými věcmi

Roberta ráda pracovala s novými věcmi

 

Robertě se líbil, proto chtěla Janovi pomoci a skrýt ho před otcem. To se ale nepovedlo. Redaktor Jana považoval za prince, který přijel zachránit princeznu, o které se informovalo v novinách. Dovedli ho proto do království, kde mu princezna přikázala, aby ji zachránil. Janovi se do toho vůbec nechtělo. Nakonec boj s drakem vzdal a sám skončil ve vězení společně s drakem. Princezna totiž chtěla drakovu hlavu.

Podnikavá Roberta ale přišla na skvělý nápad. Vyfotila drakovu hlavu, vyvolala ji a dala princezně. Král se jen usmál a řekl princezně, že neřekla, jakým způsobem hlavy chtěla. Jan byl zachráněn. Král nakonec slíbil, že rozmary své dcery zatrhne. Navíc se do království dostal princ a král se rozhodl svoji dceru konečně provdat.

Nabídl Robertě s Janem, aby se vzali, když už se bude konat jedna svatba. Nakonec se tedy v království konaly dvě svatby.


Videa k pohádce Balónová pohádka (1)


Balónová pohádka (celá pohádka)

Pohádka o království, kde přílet draka princeznu Robertu jen málo vyděsí, alespoň však naruší stereotypní život na zámku.

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Balónová pohádka (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist