Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Budulínek Mandelinka

Fandím

32 fanoušků

297.místo

Kdo by neznal typickou českou pohádku o neposedném Budulínkovi, kterého unese liška na svém ocase a dědeček a babičkou se ho vydají zachránit? U pohádky Budulínek Mandelinka se však tohoto klasického příběhu nedočkáte. Můžete se ale těšit na tak trochu obrácenou pohádku, přesně tak, jak ji kdysi napsal Josef Lada.

A právě podle jeho předlohy vznikl v roce 1984 tento netradiční film, který zrežírovala Vlasta Janečková. Nepostradatelné kouzlo mu pak určitě dodávají i vypravěčské vstupy Štěpánky Haničincové.

 

Budulínek Mandelinka

Budulínek Mandelinka se staroušky

 

Děj pohádky Budulínek Mandelinka

Budulínek Mandelinka byl prý ten největší uličník ze všech Bubulínků. Příběh tohohle malého neposedy začíná v okamžiku, kdy provádí jednu ze svých lumpáren. Však kolikrát ho babička s dědečkem varovali, aby si sám nenabíral kaši z velkého hrnce? A kolikrát je Budulínek Mandelinka poslech? Není divu, že se mu to potom vymstilo….

A nešlo jen o kaši, ale i spoustu dalších nezbedností. Budulínek Mandelinka zkrátka dělal všechno obráceně, než jak mu babička s dědečkem řekli. Ale nemyslete, Budulínek si stejně nikdy z ničeho nevzal poučení. Není divu, že se kvůli němu starouškové jenom trápili. A i když se měl u nich Budulínek tak moc dobře, nedokázal si toho dost vážit.

A pak, jednoho krásného dne, když se babička s dědečkem znovu chystali do města, zase zkoušeli domluvit Budulínkovi, aby tentokrát neprováděl žádné vylomeniny. Hlavně mu ale přikázali, aby nikomu neotvíral. Moc dobře věděli, že se v okolí toulá zlá liška, která by mohla chlapce ukrást.

 

Budulínek s liškou

Budulínek s liškou hrají a zpívají


Jenže Budulínek si nenechal domluvit ani tentokrát. I když prarodičům slíbil, že bude poslušný, nakonec zase udělal všechno obráceně. Hned, co začala liška kňourat, otevřel jí dveře. A pak už stačilo jen málo, aby nasedl na její ocas a liška si ho odnesla do své nory.

V noře pak Budulínek Mandelinka žil společně s malými liščaty. Ale po nějaké době se všechno začalo nějak zamotaně obracet. Dosud hodná a vychovaná liščata začala tropit neplechu a vymýšlet různé vylomeniny. A to se samozřejmě staré liščí mámě vůbec nelíbilo. Marně pak ale žadonila, aby si dědeček s babičkou vzali toho svého kluka zpátky. Starouškové mu totiž také chtěli dát trochu za vyučenou.

Nakonec však naštěstí všechno dobře dopadlo. Liška si poradila se svými nezbednými liščaty a domluvila se i s dědečkem a babičkou, aby si chlapce vzali zpět. Navíc se až do smrti poučila a nikdy už nechtěla zlákat jiné děti do své nory. A Budulínek Mandelinka? Nakonec i on došel nápravě. Snad už teď bude všechno tak, jak má být….


Videa k pohádce Budulínek Mandelinka (2)


Budulínek Mandelinka (kreslená pohádka)

Dědeček s babičkou svého Budulínka pěkně rozmazlovali. Měl vše co chtěl, ale přesto to byl pěkný uličník. Dělal všechno opačně, než mu bylo řečeno. ...


Budulínek Mandelinka

Budulínek Mandelinka je česká pohádka od Josefa Lady. Dědeček a babička mají trápení se zlobivým Budulínkem, který přes jejich zákaz otevře lišce, ...

Zobrazit všechna videa (2)

Písničky k pohádce Budulínek Mandelinka (0)


Přidej písničku

Postavy (0)

Zobrazit všechny postavy (0)

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist