Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Bugo a Pikola

Fandím

10 fanoušků

492.místo

Bugo a Pikola je český kreslený večerníček vytvořený roku 1997. Režie se ujal Karel Trlica a nezapomenutelný vzhled dodal postavičkám kreslíř Jaromír Gal.

Večerníček Bugo a Pikola sice nepatří k nejdelším, všechny příběhy jsou ale plné zábavy a každý malý divák si určitě neobvyklé kamarády Buga a Pikolu zamiluje.

 

Bugo a Pikola

Bugo a Pikola před maringotkou


Děj pohádky Bugo a Pikola

Všechny příběhy pohádky Bugo a Pikola nás zavedou k dobrodružství dvou neobvyklých přátel – velkého medvěda Buga a malého tučňáka Pikoly. Oba dva společně žijí a hospodaří v poslední maringotce jednoho známého cirkusu. S ním také objíždějí nejrůznější místa, na kterých vždy prožijí zajímavé chvíle a častokrát provedou nějakou nezbednost.

Každý den našich hrdinů začíná tak trochu malérem. Vedoucí cirkusu, velký slon, který vozí všechna zvířátka má vždycky nějaký problém se svým vozidlem. Jednou mu dojde benzín, podruhé píchne kolo, potřetí musí zastavit kvůli projíždějícímu vlaku….

Všechny tyto zádrhele však znamenají šanci vydat se poznat krásy okolí a zažít mnohá dobrodružství. A to si Bugo a Pikola nikdy nenechají ujít. Pokaždé, když se s velkou námahou podaří Pikolovi dostat obrovského Buga ven z maringotky, vydávají se do nejbližší vesnice za zábavou. A společně si každý den dokážou užít opravdu naplno.

 

Bugo a Pikola

Bugo a Pikola při práci

 

Většinou se však také někde zapomenou a musejí pak s velkou námahou dohánět odjíždějící cirkus.

Naštěstí se jim to ale vždycky podaří a naši hrdinové tak mohou pokračovat s ostatními obyvateli maringotek, tedy opicemi, zebrou, žirafou, hrochem, hadem a nosorožcem vstříc novým a nevšedním zážitkům.

Seznam epizod

1.S kuřetem na rožni

2.Lovci perel

3.Chytají bronz

4.Shánějí vejce

5.Na palubě

6.Na cestách

7.Na prkýnku


Videa k pohádce Bugo a Pikola (1)


Bugo a Pikola - Chytají bronz

Bugo a Pikola je český večerníček z roku 1997. Večerníček vypráví příběhy, které s cirkusem prožívají medvěd Bugo a tučňák Pikola. Díl Chytají ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Bugo a Pikola (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist