Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Čarodějův učeň

Fandím

110 fanoušků

93.místo

Kouzelný, ale také tak trochu strašidelný příběh Čarodějův učeň pochází původně z Indie, ale postupem času byl předělán a objevil se tak na mnoha dalších místech světa. Naše verze této nevšední animované pohádky vyšla z dílny režiséra Karla Zemana a byla natočena roku 1977.

Pokud máte dost odvahy, pojďte se podívat na film Čarodějův učeň, který slibuje nestárnoucí námět o temných silách a moci, kterou ovládají všechno kolem. Ale nemusíte se bát, v pohádkách přece nakonec vždycky všechno dobře dopadne….

 

čaroděj

Mistr černé magie


Děj pohádky Čarodějův učeň

Příběh trochu neobvyklé pohádky Čarodějův učeň začíná kdesi v Lužici, kde pod vedením saského kurfiřta prochází regiment vojáků. Hlavní hrdina, malý sirotek Krabat právě utíká před psy, protože neuposlechl rozkazu a žebral. Nakonec se mu naštěstí podaří schovat na strom, kde přečká i noc.

Dále pak znovu putoval volně po milované zemi, dokud nepřišla tuhá zima. Krabatovi začalo být těžko, neměl co jíst, ani se kde ohřát. Jednoho dne, když se zrovna schovával ve chlévě, přiletěl havran, který ho nalákal do mlýna Na Černé vodě. Tenkrát ještě ale chlapec nevěděl, co se ve mlýně ukrývá za mocné čáry a špatnosti a vydal se tam. Jenže na místě už čekal starý zlý čaroděj, mistr černé magie, který se rozhodl z Krabata udělat svého žáka.

Postupem času se chlapec začal seznamovat se všemi silami, kterými magie vládne. A poznal také další zbědované učně, kteří se přistěhovali už dřív. Jak sám Krabat říkával, ve mlýně to nebyl žádný med, ale měl stravu a střechu nad hlavou, což bylo v tomhle těžkém období nejdůležitější….

 

čarodějůń

Čaroděj s Krabatovou milou


Ale pak přišlo jaro. Chlapec se po jednom nedorozumění s mistrem rozhodl raději z mlýna utéct. Jenomže ono bojovat s nadpřirozenou mocí a temnými silami není jen tak. Čaroděj Krabata našel a potrestal ho tak, že se raději zase vrátil. Pro chlapce pak začaly těžké časy plné proměn a učení, ze kterých měl pořádný strach. Musel však překonávat úkoly, které mu byly mistrem uloženy, jinak by špatně dopadl.

Až jednoho dne, při plnění dalšího cíle potkal jednu líbeznou dívku. Od té doby začal být jeho život jiný. Nemohl přestat myslet ani na okamžik na tu krásnou neznámou. Čekalo ho však ještě spoustu nelehkých zkoušek a nástrah, které musel překonat, aby došel svému štěstí.... Nakonec ale i příběh Čarodějův učeň dopadl dobře, protože sama láska dokázala svou moc a sílu, která je větší, než všechna černá magie světa….


Videa k pohádce Čarodějův učeň (0)


Přidej video

Obrázky (1)


Zobrazit všechny obrázky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (1)


Zobrazit všechny omalovánky (1)

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Odešel autor pohádek Čarodějův učeň a Malá čarodějnice!
Ve věku 89 let zemřel německý autor dětské literatury Otfried Preussler!
Celý článek
TOPlist