Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Čertova nevěsta

Fandím

9 fanoušků

524.místo

Další z krásných českých příběhů Čertova nevěsta pochází z dílny jednoho z nejoblíbenějších pohádkových režisérů Zdeňka Trošky. Už předem se tak můžeme těšit na neobyčejný příběh plný zajímavých zvratů, skvělé zábavy, těžkých zkoušek a samozřejmě mladé čisté lásky.

Film Čertova nevěsta byl natočen roku 2011 na motivy pohádky Boženy NěmcovéSpravedlivý Bohumil“ a zahrála si tu i spousta známých herců. Za všechny jmenujme třeba vynikajícího Františka Němce, Alexandra Hemalu, Veroniku Novou, Sabinu Laurinovou, nebo Báru Munzarovou.

 

čertova nevěsta

Štěpánka se Štěpánem jsou nerozluční

 

Děj pohádky Čertova nevěsta

Příběh pohádky Čertova nevěsta nás zavede do jednoho malého království, kde žije a vládne mladý královský pár. Jenže sám král je velkým milovníkem honů a tak tráví skoro všechen svůj čas v lesích na lovu. Netrpělivá královna pak doma čeká a sní o svém vytouženém miminku. A aby se jí přání splnilo, prosí ustavičně svatou Kryšpínu o pomoc.

Jenže čas běží a následník pořád nikde. Královně jednoho dne dojde trpělivost a začne proto hledat záchranu jinde. A v tuhle chvíli vycítí svou šanci čert, který nabídne královně své služby. Převlečený za záhadného lovce s královnou dohodne smlouvu, která se jednou může pěkně vymstít…. Ale žena už je opravdu nešťastná a tak na plán přistoupí.

Zanedlouho se pak manželův opravdu narodí malá princeznička Štěpánka. Ta celým 18 let vyrůstá po boku Štěpána, syna služebného Veroniky. Tihle dva si navíc od dětství velmi rozumí. Nejprve jsou to jen nerozluční kamarádi, časem se však do sebe doopravdy zamilují.

 

čertova nevěsta

Král a královna řeší spoustu problémů


Potom ale přijde den princezniných 18 narozenin, kdy vyjde najevo, že královna podepsala před dlouhými lety smlouvu s ďáblem a Štěpánka by se právě dnes měla stát čertovou nevěstou. Král proto na poslední chvíli uspořádá ples, kde by se měla princezna zasnoubit s nějakým urozeným princem a předejít tak zlému osudu.

Bálu se ale zúčastní i převlečený Lucifer, který se také rozhodne ucházet o ruku mladičké dívenky. Jenže princezna čerta odmítne a ten ji v návalu vší své zloby zakleje do přízraku. Každičkou noc se potom Štěpánka zjevuje na terasách zámku a nikdo neví, jak ji vysvobodit…?!

S tím se ale naštěstí nehodlá smířit mladý Štěpán, který princeznu doopravdy miluje a je ochoten pro její záchranu obětovat cokoliv. Cesta to bude velmi těžká a složitá, nakonec však mladá láska porazí všechnu pekelnou moc a oba naše hrdiny už bude čekat jen krásný a pohádkový život.

Kde se pohádka Čertova nevěsta natáčela?

Pohádka pro malé i velké Čertova nevěsta našla svůj filmový domov na mnoha nádherných českých zámcích a hradech. Hrdinové tak žili třeba na zámku Ploskovice, zámku Buchlovice, nebo na zřícenině hradu Choustník. Některé záběry byly potom dotáčeny nedaleko Týnu nad Vltavou.


Videa k pohádce Čertova nevěsta (1)


Čertova nevěsta (celá pohádka)

Královna by ráda děťáko, ale pořád nic. Královna se proto obrátí na čerta. Zakrátko se narodí princeznička Štěpánka. No jo, ale taková smlouva s ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Čertova nevěsta (1)


Zobrazit všechny písničky (1)

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist