Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Chaloupka na vršku

Fandím

57 fanoušků

178.místo

Chaloupka na vršku je krásný animovaný seriál, který vypráví o dětech a dalších obyvatelích jedné malé podhorské vesničky. Pohádka se vrací do doby, kdy ještě lidé žili v souladu s koloběhem přírody a nabízí tak pohled do už trochu zapomenutého času. Svou dobrotou a laskavostí si však určitě získá srdce nejednoho malého diváka.

Loutkový seriál Chaloupka na vršku vznikl v roce 2006 a režie se ujala paní Šárka Váchová. K obrazovkám pak příběhy určitě přilákají i svým krásným výtvarným zpracováním.

 

Honzík padá z pece

Honzík padá z pece...

 

Děj pohádky Chaloupka na vršku

Hlavními postavičkami seriálu jsou děti řezbáře Tomeše – Honzík, Andulka a Mařenka, kteří žijí sami, protože maminka jim před časem zemřela. Celá rodina pak hospodaří právě v chaloupce na vršku. Jejich příběhy a každodenní dobrodružství doplňují kamarádi Martínek s Apolenkou a další obyvatelé naší podhorské vesnice. Jim a ani dětem se však v té době ještě ani nezdálo o nějaké televizi, nebo nejmodernějších vymoženostech. Za jejich časů se žilo pěkně v poklidu a v souladu s přírodou.

V každém díle pohádky Chaloupka na vršku nás naši hrdinové nechají nahlédnout do svých životů, které kromě každodenních povinností vyplňují i různé lidové svátky a obyčeje. Společně s dětmi tak třeba budeme moci chodit po domech na Tři krále, uvítat příchod jara a upálit Smrtku, oslavit Velikonoce, radovat se při pálení čarodějnic, nebo si užít krásu pravých staročeských Vánoc.

 

Děti slaví Velikonoce

Děti slaví Velikonoce


Seriál je navíc plný pranostik, pověr a lidových zvyků. Ty jsou připomínány v každém díle, který se věnuje nějakému ročnímu období, nebo důležité události. V neposlední řadě nesmí chybět ani spousta říkanek, písniček a povídaček, ukázky starých českých řemesel a spousta dalšího.

Chaloupka na vršku zkrátka nepatří k nejmodernějším a nejznámějším seriálům. Určitě však stojí za to si na ni najít chvilku, vrátit se v příbězích do dřívějších časů a připomenout si tak jejich nepopsatelnou krásu….

Seznam epizod

Jak to bylo na Tři krále

Jak se pomlázky ztratily

Jak odletěly čarodějnice

Jak měl Honzík svátek

Jak Esmeralda okouzlila Honzíka

Jak děti pekly brambory

Jak to bylo na Mikuláše


Videa k pohádce Chaloupka na vršku (20)


Chaloupka na vršku - Jak to bylo na dušičky

Po sv. Tereze, mráz po střechách poleze. Blíží se listopad a s ním spojené dušičky. Podívejte se, jak se na ně lidé připravují.


Chaloupka na vršku - Jak to bylo o žních

Pole začala zlátnout a nadešel čas žní. Vesničané tedy začali se sklizní.


Chaloupka na vršku - Jak to bylo na svatého Václava

Po svatém Matouši čepici na uši. Ve vesnici se už ochladilo. Klukům by to nevadilo, kdyby však místo do školy si mohli hrát venku. Podívejme se dále ...

Zobrazit všechna videa (20)

Písničky k pohádce Chaloupka na vršku (0)


Přidej písničku

Postavy (0)

Zobrazit všechny postavy (0)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist