Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Chobotnice z druhého patra

Fandím

224 fanoušků

31.místo

Kdo by se mohl pochlubit tím, že jsou jeho nejlepšími kamarády malé chobotničky? Eva s Honzíkem tohle říct mohou, i když spolu s tím přichází do jejich života i hodně problémů…. Chobotnice z druhého patra je film přinášející spoustu zábavy, dobrodružství a nezapomenutelných okamžiků!

Pohádku natočil pan Jindřich Polák už v roce 1986, stále však patří mezi zlaté pohádky, ke kterým se každý rád vrací. A možná nejen o Vánocích, kdy nám většinou televize přináší tenhle krásný příběh i s jeho druhým dílem nazvaným Veselé Vánoce přejí chobotnice.

 

Zelená s Modrým čekají na děti

Zelená s Modrým se schovávají

 

Děj pohádky Chobotnice z druhého patra

Výprava na rodinnou dovolenou znamená pro hodně lidí velký chaos a dlouhé plánování. Ne jinak je tomu i při cestovaní rodiny Holanových, hlavních hrdinů filmu Chobotnice z druhého patra, kteří se po dlouhé době konečně vydávají k moři. Maminka, tatínek a především EvaHonzíkem se na celý pobyt a spoustu nového dobrodružství už moc těší. Celou cestu je však provázejí menší či větší karamboly, díky kterým nakonec skončí na opuštěné pláži.

Nic netušící rodinka je nejdříve ráda, že našla klidné a hezké místo. Nakonec se však dovědí, že je zamořené a velmi znečištěné. To už se ale o jejich přítomnosti dozvědí i místní policisté, kteří oba rodiče odvezou na stanici, aby je vyslechli a domluvili se s nimi na přesunu na jiné místo.

Mezitím Eva s Honzíkem hlídají auto a procházejí se po pláži. Narazí přitom na divnou barevnou hmotu. V první chvíli se rozhodnou vymodelovat nejrůznější věci, pak jim ale hmota uteče a oba s údivem zjišťují, že je vlastně kouzelná. Obě dvě placky, modrá i zelená, dokážou mluvit, plazit se, ale především jsou jakási živá zásobárna energie, po které marně pátrá tamní výzkumný tým.

 

Eva s Honzíkem

Eva s Honzíkem

 

Eva s Honzíkem se rozhodnou z hmoty vymodelovat dvě krásné, ale taky tak trochu nezbedné chobotničky, které si po skončení dovolené odvezou s sebou až do Prahy. Tam pak společně zažívají nejrůznější dobrodružství. Chobotničky kolikrát dokážou vymyslet pěkné vylomeniny, mockrát ale taky dětem pomohou. Stanou se z nich velice dobří přátelé a Eva s Honzíkem se nechtějí smířit s tím, že by jim měl někdo Zelenou a Modrého vzít. Výzkumný tým, který dřív hmotu zkoumal, se však také nehodlá vzdát naděje, že ji jednou znovu objeví a použije pro vědecké účely. Po dlouhém pátrání tak nakonec vyrazí hledat až do Prahy….

Kde se pohádka Chobotnice z druhého patra natáčela?

Zábavný a nestárnoucí film Chobotnice z druhého patra byl původně vytvořen jako seriál pro Německo. Nakonec se z něho sestřihem stala jedna z nejoblíbenějších pohádek, kterou mají rády snad všechny věkové generace.

Film se točil především v Praze, na Málé Straně, v okolí řeky Čertovky, kde celá rodina i s chobotničkami žila. Některá místa byla pak dotáčena v zahraničí.


Videa k pohádce Chobotnice z druhého patra (2)


Chobotnice z druhého patra

Eva a Honzík si pro zábavu vymodelují z neznámé hmoty dvě chobotničky. Nic netuší, že hmota je živá a dokonce mluví. Kolem nich se začnou dít ...


Chobotnice z druhého patra - Klavír jde z domu

Chobotnice Modrý a Zelená se rozhodnout ukončit rodinné hádky a vyhodí klavír do Čertovky.

Zobrazit všechna videa (2)

Písničky k pohádce Chobotnice z druhého patra (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (4)


„No, já jen, že máme právě za sebou 3023 kilometrů a ještě jsme se nehádali. Skoro svatební cesta.”


„Jakej Bóďa z televize? Tady není žádná produkce, tady jsme my!”


„No, já jen, že máme právě za sebou 3023 kilometrů a ještě jsme se nehádali. Skoro svatební cesta.”

Zobrazit všechny hlášky (4)

TOPlist