Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Cyprián a bezhlavý prapradědeček

Fandím

14 fanoušků

440.místo

Českou pohádku natočila v roce 1997 Vlasta Janečková.

 
Cyprián s jrho strašidla odrazovali nevěsty
Cyprián odrazoval nevěsty pomocí strašidel


Děj pohádky Cyprián a bezhlavý prapradědeček

Cyprián žije na svém hradě, kde se o něj stará jeho stará chůva Kunhuta. Cyprián má už věk na ženění, ale všechny jeho nevěsty zatím úspěšně odradil. Ptáte se jak? Na to je jednoduchá odpověď. Na hradě totiž nebydlí jen on a jeho chůva, ale také strašidla. Bezhlavý prapradědeček Sudivoj, bílá paní se svoji nezbednou dcerou Cecilkou.

Ti zatím každou nevěstu vystrašili natolik, že se vždy mezi dveřmi otočila a nebylo po ní vidu ani slechu. Chůva byla z prince už nešťastná, proto se rozhodla, že věc vezme do vlastních rukou. Proto pozvala na zámek svoji neteř Veroniku. Zároveň poprosila bílou paní a bezhlavého pradědečka, aby se Veronice neukazovali, aby se jich moc nevyděsila.

 

Veroniku na hrad pozvala její teta

Veroniku na hrad pozvala její tetaKdyž se to Cyprián dozvěděl, nechtěl o Veronice ani slyšet, ale už při prvním setkání se mu zalíbila. Oba byli ale paličatí a jeden druhého nemohl vystát a dělali si naschvály. Navíc Veroniku strašila malá Cecilka, která se vždy proměnila v myš a Veroniku vyděsila. Cyprián se Veronice líbil čím dál víc a stejné to bylo i u Cypriána.

Veronika si myslela, že strašení je jen jedna z her Cypriána, takže když viděla bezhlavého rytíře, popadla obraz s pradědečkem a praštila s tím bezhlavého rytíře. Tím byla pradědečkova kletba zlomena, aniž by Veronika tušila, co dělá. Stejně tak to dopadlo s Cecilkou, která zase Veroniku chtěla vyděsit. Jenže to už byl Cyprián po uši zamilovaný do Veroniky, a tak dal Cecilce co proto. Díky výprasku byla Cecilka i se svojí matkou vysvobozena a mohla se konat svatba Veroniky s Cypriánem.


Videa k pohádce Cyprián a bezhlavý prapradědeček (1)


Cyprián a bezhlavý prapradědeček (celá pohádka)

Společně navštívíme jeden hrad, na kterém je pánem rytíř Cyprián Pecka z Višně. Je to pohledný mládenec, o kterého je mezi děvčaty zájem. Jenže na ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Cyprián a bezhlavý prapradědeček (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist