Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Den odplaty

Fandím

2 fanoušci

686.místo

Krátkou pohádku natočili v roce 1960 režiséři Hermína Týrlová a Josef Pinkava.

 

V klukově snu ožívají odpadky

V klukově snu ožívají odpadky


Děj pohádky Den odplaty

Spousta dětí si nerada uklízí své věci a mají v pokoji nepořádek. Stejně tomu je také v případě chlapce, který je hlavním hrdinou této krátké pohádky. Píše úkol a zničené papíry nehází do koše, ale rovnou na zem.  Tašku do školy má vysypanou, ale uklidit ji? Ani nápad. Navíc přichází únava.
Z šuplíku vytáhne pyžamo, ale jiné odkopne, že se zachytí na klice. Jeho počínání sleduje klukova fotografie a obdivně na něj mrká. Nepořádný kluk usne a zdá se mu sen. V něm všechen nepořádek ožívá a chce kluka potrestat. Ožívá pyžamo na klice, ožívají zmačkané papíry, polštář, kabela, pravítko… a všichni chtějí klukovi dát co proto.

 

Pyžamo chce kluka potrestat

Pyžamo chce kluka potrestat


Ten jim ale stále utíká a vysmívá se jim. To se děje do té doby, než kluk spadne do akvária. Věci přemýšlí, ale nakonec kluka vytáhnou, vysuší a zahřejí. Kluk se probírá a zjišťuje, že to byl jen sen. Kluk ale vyskočil a ihned vše uklidil.


Videa k pohádce Den odplaty (1)


Den odplaty (celá pohádka)

Náš kluk je velice nepořádný. Ve svém pokojíčku má pěkný binec. Když usne, tak se mu zdá sen, ve kterém ožije nepořádek, který udělal.

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Den odplaty (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Fanklub (2)


Celý fanklub (2)

TOPlist