Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Divoké vlny

Fandím

66 fanoušků

150.místo

Myslíte si, že jsou tučňáci jen na Antarktidě, loví ryby a plavou v ledovém oceánu? Možná, ale tučňáci z animované pohádky Divoké vlny by vám mohli vyprávět. Tahle animovaná rodinná komedie režisérů Chrise Bucka a Asha Brannona z roku 2002 je o jednom tučňákovi, který šel za svým snem. Ze studeného Mražákova se vydává na ostrov Pin- Guí, kde se chce poprat s tamními vlnamy. Tenhle tučňák si totiž přál být surfař.

 

Cody toužil po surfování

Cody toužil po tom být surfař a stanout na stupni vítězů

 

Děj animované pohádky Divoké vlny

Hlavním hrdinou filmu Divoké vlny je tučňák skalní Cody Maverick. Cody následován filmovým štábem opouští rodný Mražákov a s lovcem talentů Mikem Abromowitzem se vydává na ostrov Pin-Guí, kde se má konat memoriál Big Z. Big Z byl Codyho idol a právě kvůli němu toužil Cody stanout na stupni vítězů a získat si tak úctu a respekt. Na cestě se seznamuje s podivínským Kuřetem Joem, který ho bere za bratra. Jenomže vše nejde tak lehce, jak si Cody představoval.

Na ostrově žije také Tank Evans, každoroční vítěz memoriálu, pěkný náfuka a surovec. Hned po Codyho příjezdu se s ním dá Cody do křížku a je vyzván propagátorem surfování Reggiem Belafontem na surfový souboj, který skončí pro Codyho pádem a zraněním. Záchranářka Lani vezme Codyho ke svému strýčkovi Cvokovi, který Codyho uzdraví. Cvok zjišťuje, že tenhle kluk v sobě něco má a rozhodne se mu pomoct a vyrobit vlastní prkno.

 

Na cestě na ostrov se seznámil s Kuřetem Joem

Při cestě na ostrov se Cody seznámil s Kuřetem Joem

 

Brzy Cody zjišťuje, kdo Cvok ve skutečnosti je. Je to bývalý surfař Big Z, o kterém si všichni mysleli, že už před lety zemřel. Teď tu ale stojí před Codym jeho idol a modla. Cody toužil, aby ho Big Z naučil surfovat. Big Z nejprve nechtěl, ale pak se do toho přeci jen dali. Cody poznal, co je to surfování a od Big Z se toho hodně naučil. Když měl nastat den závodu, chtěl Cody, aby se jeho trenér a vzor na něj šel podívat, ale Big Z odmítl a řekl skutečný důvod toho, proč nahrál svoji smrt. V den kdy se to stalo, měl soupeřit s Tankem Evansem, ale Tank byl tak dobrý, že se bál prohry a když spadl, nechtěl se vrátit ke svým fanouškům a raději nafilmoval svoji smrt. Jediný kdo o něm věděl byla jeho neteř Lani, která byla ráda, že se konečně Big Z vrátil na prkno a to vše díky Codymu.

Cody se v den závodu předvedl na začátku výborně a dostal se do finále, v němž byl se svým kamarádem Kuřetem Joem a Tankem Evansem. Jenomže Tank chtěl Kuře Joea z prkna sundat, což se mu nepovedlo, protože mu Cody pomohl. Jenomže Cody se s Tankem dostali do části zvané Krchov, kde jsou nebezpečné útesy a oba zde uvízli. Tanka zachránila Lani a co s Codym? Pro Codyho přišel sám Big Z, který se na svého nového kamaráda přišel přeci jen podívat. Oba se dostali bezpečně na pláž a tam se Big Z po letech setkal se svými přáteli. Big Z a ostatní zanechali samotného ziskuchtivého Reggiho na pláži a šli si chytit vlnu na protilehlou pláž- surfování totiž není jenom o vítězství a trofejích, ale o něčem úplně jiném, což zjistil i Cody.

 

Cody probudil v Big Z znovu touhu stoupnout si na surf

Cody v Big Z probudil touhu znovu si stoupnout na surf

 

Zajímavosti o animované pohádce Divoké vlny

Zooey Deschanel, která dabuje v originále Lani, musela během nahrávání fyzicky náročných scén nosit pytle s pískem po studiu, aby zněla opravdu zadýchaně. Každý z hrdinů získal svůj charakteristický surfařský styl od skutečných jezdců, Cody od osminásobného mistra světa Kellyho Slatera a Big Z od průkopníka Grega Nolla.


Videa k pohádce Divoké vlny (1)


Divoké vlny - Kuře Joe v kotli

Kuře Joe si užívá koupel v kotli, bohužel nic netušící, že ho masožravý tučňáci chtějí sníst.

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Divoké vlny (0)


Přidej písničku

Tapety (15)


Zobrazit všechny tapety (15)

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (2)


Šmudla: On je hnusnej kýbl plnej kakánků.


Dejte mi minutku, jsem dojat.

Zobrazit všechny hlášky (2)

TOPlist