Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Doba ledová

Fandím

217 fanoušků

33.místo

Doba ledová je animovaná pohádka z roku 2002 režisérů Carlosa Saldanha a Chrise Wedgeho. Tato dobrodružná animovaná komedie zaujala malé a velké diváky natolik, že vzniklo hned několik pokračování, ve kterých se můžeme setkat s oblíbenými hrdiny- mamutem, tygrem a lenochodem. Vše ale začalo v předhistorické době, kdy celou planetu čeká doba ledová….

 

Hlavní hrdinové oblíbené pohády Doba ledová

Hlavní hrdinové Doby ledové- tygr Diego, lenochod Sid a mamut Manny

Děj pohádky Doba ledová 1

V prvním díle se setkáváme s poněkud mrzutým, samotářským mamutem Mannym, který ignoruje celou migraci zvířat, která putují na jih před nadcházejícím obdobím sněhu a ledu. Je ještě jedno zvíře, které migraci tak trochu propáslo a to lenochod Sid, který prostě a jednoduše zaspal a najednou se ocitá sám. Samotářský a ne moc přátelský Manny se setkává se Sidem, který potřebuje pomoct před dvěma nosorožci, kteří ho pronásledují.

Tak dojde k jejich setkání a k prvnímu zárodku velkého přátelství. Nedaleko nich je lidská vesnice, na kterou si brousí zuby smečka tygrů, v níž je i šavlozubý tygr Diego. Ve vesnici je také dítě, které smečka chce dostat, ale nepodaří se jí to, protože se dítě úplnou náhodou dostane k Mannymu a Sidovi. Sid nenechá nikdy nic na pokoji, a tak si dítě vezme. To nechce vůdce smečky tygrů připustit a poručí Diegovi, aby dítě přinesl.

 

Manny a Sid se rozhodli zachránit dítě a Diego je měl přivést k průsmyku

Manny a Sid se za doprovodu Diega rozhodli zachránit dítě

 

Manny rozhodne, že musí dítě vrátit, ale neví, jak se dostat k průsmyku, kam lidé putují. Naštěstí se ale objevuje Diego, který nabídne svou pomoc a chce celou partu dovézt až k průsmyku. Jenomže Diego nemá v plánu dítě vrátit. Při putování zažijí všichni mnoho nebezpečí, při nichž Manny zachrání život Diegovi a ten si začíná uvědomovat sílu přátelství. Tato podivná čtyřka se začíná velmi sbližovat a Diego si začíná uvědomovat, že nechce své přátele zradit, proto se Diego přizná.

Manny je rozzuřený, ale nakonec Diega poslechne a nastraží lest. Jenomže smečka má značnou přesilu a Mannymu jde o život. Diego ale nastaví svůj vlastní krk, aby Mannyho zachránil a sám padá k zemi zraněný. Manny a Sid musí dokončit svůj úkol a na poslední chvíli předávají batole jeho otci, který je zvířatům za tento čin velice vděčný. Nakonec se k dvojici vrací i Diego, který teď získal novou rodinu- smečku.

 

Diego ve chvíli nebezpečí zjistil kdo je jeho opravdový přítel

Diego ve chvíli nebezpečí zjistil, kdo je jeho opravdový přítel

 

Děj pohádky Doba ledová 2  Obleva

Doba ledová pomalu odeznívá, ale teď hrozí zvířatům nová hrozba- záplava. Všichni se tak vydávají na druhou stranu údolí, kde má být loď. Manny neustále přemýšlí o tom, zda není poslední mamut a začíná z toho být víc a víc mrzutý. Při své pouti ale narazí na trochu bláznivou mamutí slečnu Ellie a její bratry vačičáky Crashe a Eddieho. Ellie si myslí, že je také vačice, což nejde Mannymu moc na rozum, ale Ellie se mu líbí hlavně proto, že už není na světě tak sám a je tu také možnost zachránit rod mamutů.

Ellie také cestou přijde na to, že není vačice, což jí hodně vezme, ale je tu Manny, který ji stojí věrně po boku. I při této pouti se Sid dostane do potíží, když ho unese smečka lenochodů, kteří ho uctívají, což se mu moc líbí, ale jen do chvíle, kdy ho chtějí obětovat. Naštěstí ale Sid vyvázne a všichni musí pospíchat, protože záplava se blíží. Když už se zdá, že jsou všichni v pořádku, začnou ze země tryskat gejzíry. Tvrdohlavá Ellie nechce poslechnout Mannyho, a tak chce gejzíry zdolat po svém.

 

Po setkáním s Ellie byl Manny rád, že není jediným mamutem

Po setkáním s Ellie byl Manny rád, že není jediným mamutem

 

Ellie ale uvízne v jeskyni a Manny se jí rozhodne zachránit. Při její záchraně se musí vypořádat se dvěma hrozivými příšerami, které byly zmražené v ledu a teď se znovu probudily k životu. Vše ale dopadne dobře a všichni přežijí. Navíc Manny zjišťuje, že on a Ellie nejsou jedinými mamuty. Když praskla ohromná stěna ledu obklopující údolí a všechna voda vyteče prasklinou, přijde celé stádo mamutů. Ellie se chce zpočátku ke stádu přidat, ale když ji Manny řekne, co k ní cítí, rozhodne se zůstat s ním, Diegem, Sidem a jejími dvěma brášky.

Doba ledová 3 Úsvit dinosaurů

Manny s Ellie čekají miminko, Diego se cítí starý a nepotřebný a Sid touží po vlastní rodině. Jednou Sid najde v jeskyni 3 velká vejce, která hned odnese a chová se k nim jako k vlastním dětem. Když to zjistí Manny přikáže hned Sidovi, ať vejce vrátí, že nejsou jeho. Sid ale neposlechne a z vajec se zanedlouho vylíhnout 3 dinosauři. Sid své děti vezme na hřiště, které udělal Manny pro své dítě, ale 3 rozpustilí a neposlušní dinosauři ho hned rozbijí.

 

Sid se nalezeným vejcím choval jako ke svým dětem

Sid se k nalezeným vejcím choval jako ke svým dětem

 

Manny se na Sida zlobí, ale v tom se v dálce rozlehne hrozivý zvuk. To matka dinosauřice hledá svá mláďata. Když je najde, odnese je i se Sidem pryč. Manny, Diego, Ellie a její dva bráškové se vydávají Sida hledat a dostanou se až do jeskyně, za jejímž vchodem se skrývá svět obřích dinosaurů, který je velmi nebezpečný zvlášť pro těhotnou Ellie. Manny už není králem džungle, ale naopak je tu jeden z nejmenších a nejslabších. Naštěstí v džungli žije trochu bláznivý, ale odvážný jednooký lasičák Buck, který neúnavně loví dinosaury.

S jeho pomocí zdolávají nebezpečí džungle a zachraňují Sida. Jenomže Ellie už nemůže jít dál. Malý mamutí potomek chce na svět. Manny a ostatní tak musí ochránit zranitelnou Ellie, která přivedla na svět krásnou mamutici Broskvičku. Také Diego v džugli plné nástrah a ve strachu o Ellie získává zpět svoji sílu, rychlost a mrštnost. Všechno dobře dopadne a všichni se opět mohou vrátit domů až na Bucka. Ten se rozhodne zůstat ve světě dinosaurů a dál lovit svého protivníka dinosaura Rudlu.

 

Při honbou za žaludem se Scrat musí poprat i s hejnem pyraní

Při honbě za žaludem se Scrat musí poprat s hejnem pyraní

Zajímavosti o pohádce Doba ledová

S celou řadou Doby ledové je neodmyslitelně spjata postava krysoveverčáka Scrata, jehož smyslem života je nerozlousknutelný žalud. Tvůrci Doby ledové původně zamýšleli, že Scrat bude jen okrajová postava, ale po jeho mimořádném úspěchu v prvním díle, se rozhodli, že mu dají výrazně více prostoru.

Takže v druhém díle způsobí oblevu a následné povodně a při souboji se zabijáckou rybou předvede několik působivých prvků bojového umění. Ve třetím pokračování se Scrat setkává s mazanou a atraktivní krysoveverkou Scratte. Jejich souboj o žalud přináší divákovi vtipné chvíle plné  bojů, které se pak změní v láskyplná objetí. Na další pokračování Doby ledové se můžeme těšit již brzy. Čtvrtý díl nese podtitul Země v pohybu a má divákovi jistě co nabídnout.


Videa k pohádce Doba ledová (3)


Doba ledová - Tajemství

Vačičáci Eddie a Crash prozradí velké osobní tajemství.


Doba ledová - Ořechy

Zábavné video s oblíbenou veverkou Scrat v hlavní roli. Veverka totiž svou hamižností způsobí drobné nesnáze...


Doba ledová - Vznik kontinentů

Za současnou podobu světových kontinentů může dle následujícího videa populární veverka z Doby ledové. Přesvěčte se sami...

Zobrazit všechna videa (3)

Písničky k pohádce Doba ledová (1)


Zobrazit všechny písničky (1)

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (13)


Zobrazit všechny tapety (13)

Omalovánky (17)


Zobrazit všechny omalovánky (17)

Hlášky (13)


Já jsem mamina.


To nemáš na práci nic lepšího?


„A teď leť, ty malý, nelétavý ptáčku.”

Zobrazit všechny hlášky (13)

Související články

Tvůrci filmu Doba ledová 4 parodují velkofilm Temný rytíř povstal!
Tvůrci animovaného hitu Doba ledová 4 vypustili do světa krátkou parodii, která si dělá legraci z dlouho očekávaného velkofilmu o Batmanovi Temný rytíř povstal. „Ledová verze“ příběhu o netopýřím muži se jmenuje Temný oříšek povstal (The Dark Nut Rises), a hlavním hrdinou není samozřejmě nikdo jiný, než krysoveverčák Scarat, který v půlminutovém traileru pracuje na tajné „ledové zbrani“.
Celý článek
Doba ledová 4: Země je v pohybu a naši hrdinové jsou zpět!
Po třech letech od natočení posledního dílu přichází do českých kin čtvrté pokračování série animovaných hitů. Mamut Manny, mamutice Ellie, jejich mamutí dcerunka Broskvička, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego a potřeštěný veverčák Scratt se vrací, aby prožili nové napínavé dobrodružství.
Celý článek
TOPlist