Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku

Fandím

25 fanoušků

346.místo

Kdo by neznal příběh slavného Robinsona Crusoe, který ztroskotal na pustém ostrově a musel si poradit se všemi nástrahami, které mu osud připravil…?! Pohádka Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku se však na klasický trosečníkům příběh dívá z trochu jiného, zato velmi zábavného pohledu.

Loutkový film Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku natočil v roce 1981 režisér Stanislav Látal, který se také sám ujal jeho písemné předlohy. Motiv pak našel v příběhu slavného Daniela Defoe. Hlasy jednotlivým postavičkám dodali třeba Václav Postránecký, nebo Dalimil Klapka.

 

Robinson

Robinson na dalekém ostrově....

Děj pohádky Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku

Příběh pohádky Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku začíná v okamžiku, kdy mladý námořník Crusoe vyplouvá se svou velkou lodí na dalekou plavbu. Jeho přítel, který zůstává doma, ho ještě trochu žertovně varuje, aby si dal pozor na ztroskotání. Z počátku jde ale naštěstí všechno velmi dobře, cesta utíká jako po másle a Robinson má alespoň čas na psaní svého deníku….

Nejprve se tedy ve vzpomínkách vrací do dětství, ke svým rodičům, nebo třeba tajným snům. Později se z jeho zápisků, nebo možná spíše vyprávění dostaneme až k prvním cestám a nějakým těm životním karambolům. Robinson navíc zapisuje mnoho zajímavých příběhů z dalekých zemí a cesta mu tak skutečně utíká velmi rychle.

 

Robinson

Robinsonův život nebyl jednoduchý


Jenomže nakonec se skutečně stane to, čeho se jeho přítel obával. Loď ztroskotá a Crusoe zůstane uvězněný na pustém ostrově. Společně s věrným psíkem Badem, který se z lodi jako jediný zachránil, pak zkouší přežít v objevené zemi….

Počátky jeho nového života nejsou úplně jednoduché, ale Robinson se naštěstí dokáže rychle přizpůsobit. Z vraku lodi se mu tak například podaří zachránit spousta užitečných věcí a po nějaké době začne dokonce chytře využívat prostředků, které mu ostrov nabízí. Všechna svá nevšední dobrodružství si navíc pilně zapisuje do svého deníku, a tak žádná vzpomínka nemůže být pro nikoho ztracená….


Videa k pohádce Dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku (1)


Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku

Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku je český loutkový film, natočený podle slavného románu Daniela Defoe. Loutkový film se na klasický ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Vaše názory

Sdělte svůj názor na pohádku Dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku ostatním
  • 01.11. | 14:20 Seal

    Možná nejkrásnější český loutkový film. Je mi smutno z toho, co dnes televize nabízí dětem a tenhle skvost léta spí někde v archivu:-(
TOPlist