Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Doktorská pohádka

Fandím

13 fanoušků

461.místo

Na motivy spisovatele Karla Čapka byla natočena v roce 1982 Doktorská pohádka. Režie se ujala Libuše Koutná a v roli doktorů se ukázali herci jako Vladimír Menšík a Petr Nárožný.

 

Kouzelník Magiáš je snad už poslední, kdo chce lidi strašit

Kouzelník Magiáš je snad už poslední, kdo chce lidi strašit 

Děj pohádky Doktorská pohádka

Kouzelník Magiáš žije v lese a pokouší se strašit lidi. Moc se mu to ale nedaří, protože lidé už na strašidla přestali věřit. Také některé pohádkové bytosti se postupně začleňují do moderního světa. Hejkal si na doporučení Kosteleckého pana doktora našel pořádnou práci a teď zpívá v opeře.

Magiáš je z celé situace tak rozzlobený, že mu v krku zaskočí pecka. Ale co teď? Jeho pomocníka Vincka napadne jediná záchrana – zavolat pana doktora. Doktoři totiž mají s léčbou pohádkových bytostí zkušenosti. Vincek spěchá pro Hronovského doktora, který mezitím léčil vodníka, kterého trápilo revma a kašel. Vincek pověděl doktorovi, co se stalo a společně se vydali do lesa, kde ležel Magiáš.

 

Hronovský doktor si přizval k případu i Kosteleckého doktora

Hronovský doktor si přizval k případu i Kosteleckého doktora

 

Hronovský doktor, ale nechtěl pacienta léčit sám, a tak si na pomoc zavolal ještě Kosteleckého doktora. Ale i tento počet se jim zdál nedostačující, proto poslali Vincka pro Skalického doktora. Cestou k Magnášovi se mu ale doktor ztratil. Slyšel totiž volání o pomoc. O pomoc totiž volala rusalka, která si při tanečku zlomila nohu. Doktor jí pomohl a poradil jí, že by měla jít spíš k filmu, než tancovat po tmě v lese.

Potom se doktor vydal za Magiášem. Doktoři moc dobře věděli, co Magnášovi je, ale strašili ho operací. Nakonec ho vyléčili tím, že ho praštili do zad a pecka mu z krku snadno vypadla. Doktoři pak Magiášovi poradili, že místo strašení by se měl vydat na poušť, kde by za pomoci kouzel a lektvarů vyčaroval úrodnou půdu.  


Videa k pohádce Doktorská pohádka (1)


Doktorská pohádka (celá pohádka)

Doktorská pohádka nás zavede do lesa, kterému vládne kouzelník Magiáš. Kouzelník by rád strašil lidi, kteří ovšem už na strašidla nevěří. I pohádkové ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Doktorská pohádka (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Pohádkoví herci: Michal Pešek
Michal Pešek (4. května 1959 - 7. května 2012) byl herec, moderátor, politik a také podnikatel. Narodil se v Praze. Po vystudování herectví na Pražské konzervatoři se pustil do divadelní práce. Objevil se na divadelních prknech ve Státním divadle v Ostravě, v Divadle ABC, ve Vinohradském divadle a v Národním divadle. Natáčel pro televizi i film. V jeho filmografii nechybí ani pohádky. Michal Pešek zemřel 7. května 2012 v Praze.
Celý článek
TOPlist