Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Dva mrazíci

Fandím

81 fanoušků

124.místo

Pohádka vypráví neobyčejný příběh dvou protikladných mrazíků, kteří společně zažívají spoustu dobrodružství a především legračních situací. A že Dva mrazíci nejsou jen tak ledajaký film, se kterým bychom zažili nudu, o tom nám může napovědět třeba i to, že hlasy oběma hrdinům vypůjčili vynikající čeští herciVlasta Burian a Jan Werich. Režie se ujal pan Jiří Trnka a pohádka byla poprvé představena roku 1954.

 

Dva nrazíci.

Dva kamarádi mrazíci...


Děj pohádky Dva mrazíci

Hlavními hrdiny pohádky jsou dva trochu neobvyklí mrazíci. Jeden je totiž hrozně ustrašený a rozpačitý, zatímco druhý nebojácný a velmi podnikavý. Tihle dva kamarádi pak společně škádlí lidi, štípou je do nosů, lezou jim pod kabáty a vymýšlejí i další nezbednosti, protože nemají rádi, když lidé na mráz nadávají….

Pravý úkol pro takového pořádného mrazíka je ale trochu větší – zmrazit někoho tak, aby se z toho dotyčný roznemohl. Zkrátka a dobře, jak se říká, „až na kost“! Oba dva se tedy jednoho dne vsadí, kdo bude v téhle jejich profesi lepší. A vymyslí to vskutku mazaně – každý si totiž vybere jednu oběť.

 

Dva mrazíci

Kdo asi vyhraje sázku?


Mladší mrazík, tedy ten ustrašený, zvolí urostlého pána v huňatém kožichu, který sedí na kozlíku a jede se svým vozem něco zařizovat do města. Starší mrazík si pak vybere sedláčka v obyčejném lehkém zimníku, který jde pracovat do lesa a má pocit, že sázku musí jasně vyhrát.

Jenomže zatímco mladšímu se v úkolu velmi daří, skoro hned se mu podaří dostat se sedlákovi pod kabátec a nakonec ho dožene až do postele s pořádnou rýmou, starší mrazík má smůlu! Narazil totiž na chlapíka, který se jen tak něčeho nezalekne a i s pořádnou zimou si dokáže výborně poradit…. Co myslíte, jak nakonec příběh dvou mrazíků skončí?


Videa k pohádce Dva mrazíci (1)


Dva mrazíci

Dva mrazíci je animovaná pohádka od Jiřího Trnky. Je to příběh o dvou protikladných mrazících. Jeden je totiž ustrašený a ten druhý naopak nebojácný. ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Dva mrazíci (0)


Přidej písničku

Obrázky (1)


Zobrazit všechny obrázky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Pohádkoví herci: Vlasta Burian
Vlasta Burian byl vynikající herec, který se stal Králem komiků. V pohádkové říši je vtipným rádcem, který umí vždy poradit!
Celý článek
TOPlist