Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Falešný princ

Fandím

10 fanoušků

495.místo

Neobvyklý příběh z dalekého orientálního světa plný zajímavých zvratů, zkoušek a napětí, který určitě zaujme nejednoho malého diváka…. Přesně to je výpravná německo-slovenská pohádka Falešný princ, kterou natočil v roce 1984 režisér Dušan Rapoš na motivy příběhu spisovatelů Jaroslava Dietla a Wilhelma Hauffa. Ve filmu Falešný princ se pak mimo jiné objeví i mnoho známých herců, jako třeba Milan Lasica, Marián Labuda st., Roman Skamene, nebo Dara Rolincová.

 

falešný princ

Falešný princ Labakan


Děj pohádky Falešný princ

Hlavním hrdinou pohádky Falešný princ je zprvu obyčejný, ale především velmi líný krejčovský tovaryš Labakan, který žije až v daleké orientální a tajemnem vonící zemi. Jeho život je však trochu chudý a tak se jednoho dne převlékne do šatů, které patří bohatému emírovi.

Inu to se ví, že se lidé budou dívat jinak na mocného pána, než na obyčejného učně. Když Labakan vidí, jak se k němu na tržnici všichni chovají uctivě a s respektem, ihned využije příležitosti, která se mu nabízí. Mimo jiné se totiž seznámí se synem samotného sultána Omarem, který až dosud vyrůstal u vznešeného paši, ale nyní se vrací domů.

 

falešný princ

Bude nakonec falešný princ odhalen?


Labakan se tedy rozhodne ukrást Omarovi jeho poznávací znamení, drahou sultánskou dýku, a začne se za něj vydávat. Jenomže sultánova žena dobře pozná své dítě a tak je jí ihned jasné, že se tovaryš za mladého prince jen převlékl. Sama tedy přiměje vládce, aby oba dva mladíky raději podrobil nějaké zkoušce.

Omar i Labakan mají nakonec ušít korunovační šat a tím dokázat svoji zručnost. Je jasné, že princ se nikdy nic takového neučil a tak jediný, kdo úbor vytvoří, bude tovaryš. Aby ale nebylo skutečných pochyb, kdo je opravdovým následníkem, rozhodne se sultán ještě pro jednu zajímavou zkoušku…!

Kde se pohádka Falešný princ natáčela?

Ačkoli pohádka Falešný princ mimo jiné láká předalekým orientálním světem, svá filmová místa našla v trochu bližších končinách. Převážná část jejího děje byla totiž natočena v nádherném chorvatském městě Dubrovník a některé scény byly dotáčeny v Lakšárské Nové Vsi.


Videa k pohádce Falešný princ (1)


Falešný princ

Falešný princ je slovenská pohádka z roku 1984. Pohádka vypráví o líném krejčovském tovaryši jménem Labakan, který se oblékne do přepychových šatů ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Falešný princ (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist