Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Harry Potter

Fandím

119 fanoušků

85.místo

Není snad již nikdo, kdo by neznal příběhy mladého čaroděje Harryho a jeho přátel. Série filmů o Harrym byly natočeny podle knižních předloh britské spisovatelky J. K. Rowlingové. Vzniklo hned několik filmů, které režírovali různí režiséři - Chris Columbus, Alfonso Charón a David Yates Nejnověji se do kin dostává druhé pokračování Harryho Pottera a Relikvie smrti.

Harry Potter a Kámen mudrců – 2001

Harry Potter a Tajemná komnata - 2002

Harry Potter a vězeň z Azkabanu - 2004

Harry Potter a Ohnivý pohár - 2005

Harry Potter a Fénixův řád - 2007

Harry Potter a princ dvojí krve - 2009

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 a 2 - 2010 a 2011

 

Harry, Ron a Hermiona jsou přátelé na život a na smrt

Harry, Ron a Hermiona jsou přátelé na život a na smrt

Děj jednotlivých dílů pohádky Harry Potter

Harry Potter a Kámen mudrců

Celý příběh Kamene Mudrců se točí kolem sirotka Harryho Pottera. Tomu krátce po narození zahynou za neobvyklých událostí oba rodiče, a Harry proto musí vyrůstat v rodině strýce Vernona a tety Petunie, kteří mu neustále dávají najevo, že místo kde bydlí, není domov a že je vlastně jen na obtíž. O to větší překvapení ho čeká, když mu v den jeho jedenáctých narozenin přijde dopis, který mu změní celý život.

Od teď už Harry není obyčejným chlapcem, ale stává se studentem Školy čar a kouzel v Bradavicích. Ani tento nový život však nebude procházka růžovou zahradou, obzvlášť když se začne probouzet Harryho záhadná minulost a její temný hrdina, Lord Voldemort. Harry se zároveň dozvídá, že je čarodějem, a také o smrti svých rodičů, kteří nezemřeli - jak si do té doby myslel, při autonehodě, ale že je zabil zlý čaroděj Lord Voldemort.

 

Harry zjistil, že od září nastupuje do Školy čar a kouzel

Harry zjistil, že od září nastupuje do Školy čar a kouzel

 

Postupně také zjišťuje, že je ve světě kouzelníků slavný - Voldemort se totiž snažil zabít i jeho, to se mu ale nepodařilo a Harry se tak stal prvním, kdo jeho smrtící kletbu přežil. Voldemort přitom navíc ztratil většinu své síly, čímž se světu kouzelníků značně ulevilo. Po Voldemortově pádu nastalo deset let klidu. Ráno Harry s Hagridem navštíví hospodu Děravý kotel a Příčnou ulici, kde si Harry vybere v bance, která patří skřetům, peníze, zděděné po rodičích, a nakoupí si školní potřeby a od Hagrida dostane sovu, kterou pojmenuje Hedvika.

Prvního září na nádraží King's Cross projde přepážkou mezi nástupišti devět a deset, čímž se dostane na nástupiště devět a tři čtvrtě, kde nasedne na Bradavický expres. Zde také seznámí se zrzavým chlapcem Ronem, ale také se svým budoucím  velkým nepřítelem Dracem Malfoyem, doprovázeným svými kumpány Crabbem a Goylem. Poprvé se zde setká i s Hermionou Grangerovou a Nevillem Longbottomem.

Ve škole jsou Harry i Ron Moudrým kloboukem zařazeni do koleje Nebelvír. Malfoy, Crabbe i Goyle jdou do Zmijozelu.Už při oslavě zahájení školního roku si Harry všimne profesora Severuse Snapea, který se na Harryho divně kouká. Později se Severus Snape stane jeho nejneoblíbenějším učitelem. Severus je navíc i ředitelem Zmijozelské koleje. Během pobytu na škole se Harry učí nejen novým kouzlům, ale také tomu, co obnáší přátelství. Harry, Ron a Hermiona se stávají nerozlučnou trojicí, která na škole zažije spoustu chvil, které jsou plné nebezpečí, kterému jsou vystaveni především kvůli Harrymu.

 

Harry, Ron a Hermiona se rozhodli ochránit Kámen mudrců

Harry, Ron a Hermiona se rozhodli ochránit Kámen mudrců

 

Harry je na škole zařazen do famfrpálového týmu, kde se stává chytačem. Na základě vlastního pátrání Harry usoudí, že se někdo snaží ukrást Kámen mudrců, který je uložen ve škole. Jeho hlavním podezřelým je profesor Snape, ale když se dostane až do komnaty, kde je kámen uložen, zjistí, že jej chce ukrást nenápadný koktavý profesor Quirrell. Ten jej chce předat svému pánovi, kterým je právě vrah Harryho rodičů Lord Voldemort, který se tak snaží vrátit k moci. Harrymu se kámen nakonec podaří před Voldemortem a Quirrellem zachránit a návrat Voldemorta odložit.

Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter se po prázdninách vrací do Bradavic a nastupuje do druhého ročníku. A to i přes varování domácího skřítka Dobbyho, podle kterého mu v čarodějné škole hrozí smrt. Harry Dobbyho nebere moc vážně, čímž Dobbyho rozzlobí a ten způsobí to, že dostal Harry domácí vězení. Harryho z domácího vězení vysvobodí Ron Weasley se svými bratry Fredem a Georgem pomocí létajícího auta. Harry pak prožije poslední týden prázdnin u Weasleyových.

O pár měsíců později se ve škole skutečně začnou dít podivné věci, na stěnách se objevují neznámé nápisy „Tajemná komnata je znovu otevřena, nepřátelé dědice, mějte se na pozoru“ a několik studentů je přepadeno tajemným přízrakem. Harry, Hermiona a Ron se snaží zjistit, kdo je Zmijozelův dědic a kdo útočí na žáky, protože prozatím je falešně obviněn Harry. Navíc on jako jediný slyší šeptavý hlas ze zdí hradu, který mu říká, že ho chce zabít.

 

Hermiona připravovala lektvar

Hermiona připravovala lektvar

 

Svěřuje se s tím Hermioně i Ronovi, ti mu však příliš nevěří. V těchto dnech na žáky Bradavic číhá nebezpečí na každém kroku a  Harry navíc před celou školou mluví hadí řečí. Všichni z něj mají strach a myslí si, že on je Zmijozelův dědic a otevírá tajemnou komnatu. Před koncem školního roku dojde k dalšímu dvojnásobnému útoku, obětí je kromě jedné studentky z Havraspáru i Hermiona. Harry s Ronem ji jdou na ošetřovnu navštívit.

Všimnou si, že v ruce drží malý papírek a když ho roztáhnou, dočtou se, že pachatelem útoků je bazilišek, dávná nestvůra, obrovský had; na koho upře své oči, ten okamžitě zemře. Harry se dovtípí, že Ufňukanou Uršulu, která nyní straší v podobě ducha v dívčí umývárně bezmála už padesát let, tedy stejně dlouhou dobu, před kterou byla otevřena poprvé tajemná komnata, nejspíš zabil tento tvor.

A protože nyní byla do tajemné komnaty unesena Ginny Weasleyová, Ronova mladší sestra, dojde Harry pro Lockharta, který, jak doufá, jim pomůže přemoci baziliška. Společně s Ronem zamíří do umývárny, kde Harry najde vchod do komnaty a všichni tři se tam spustí po dlouhé klouzačce. Lockhart jim dole oznámí, že nikdy v životě nedokázal nic, než paměťová kouzla a s Ronovou rozbitou hůlkou jim chce vymazat paměť, ale ta své kouzlo obrátí proti Lockhartovi a navíc se sesype hora kamení, za kterou on a Ron zůstanou uvězněni a Harry se musí vydat porazit baziliška sám.

 

Ve škole žijí také duchové

Ve škole žijí také duchové

 

V komnatě nalezne polomrtvou Ginny a také Toma Rojvola Raddlea, který je jen pouhou vzpomínkou studenta z Bradavic. Nyní je to sám Voldemort. To Raddle donutil Ginny otevírat celou dobu komnatu a nyní chce ji i Harryho zabít. Zavolá baziliška. Harrymu na pomoc přiletí Brumbálův fénix Fawkes s moudrým kloboukem, v kterém je ukryt meč Godrika Nebelvíra. S ním Harry zabije baziliška a poté zničí i vzpomínku Toma. Všichni čtyři se zpět nahoru dostanou s pomocí Fawkese. Harry dostává vyznamenání za zvláštní služby škole a poté, co osvobodí Dobbyho od rodiny Malfoyových, odjíždí na prázdniny zpět k tetě a strýci.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Třináctiletý Harry Potter znovu nerad tráví své další prázdniny u rodiny Dursleyových, letos navíc se zlou tetou Marge. I přes přísný zákaz používání kouzel jí Harry promění v obrovský balón a v noci uteče záchranným autobusem do hospody Děravý kotel. Zde se setká s ministrem kouzel Korneliem Popletalem, který ho překvapivě za jeho provinění nepotrestá. Je to proto, že z vězení v Azkabanu uprchl nebezpečný čaroděj Sirius Black, který podle legend přivedl lorda Voldemorta k Harryho rodičům a je tak zodpovědný za jejich smrt.

Nyní Voldemort usiluje také o zabití Harryho. Ve vlaku do Bradavic se poprvé setkají s mozkomory – strážci Azkabanu, chránícími školu před Siriusem Blackem. Při setkání s mozkomorem Harry ztratí vědomí, mozkomory zažene nový učitel obrany proti černé magii Remus Lupin. aby nebyl všem hrůzám konec, hostí Bradavická škola hrozivé azkabanské stráže, zvané mozkomoři. Ti mají za úkol ochraňovat Harryho a další studenty před černým čarodějem.

 

Ron s Harrim se ve vlaku potkali s mozkomory

Ron s Harrym se ve vlaku setkali s mozkomory

 

Střetnutí mezi Harrym a záhadným vězněm Siriem Blackem se zdá být nevyhnutelné. Harry Potter bude potřebovat veškerou možnou kuráž, kouzla a podporu, aby dokázal odhalit pravdu a vazby na tajemnou minulost. Před Vánoci dají Weasleyovic dvojčata Harrymu „Pobertův plánek“ – úplnou mapu Bradavic, na níž je vidět poloha každého člověka v hradu. S pomocí mapy projde do Prasinek, kde v hovoru zaslechne, že Sirius Black byl jeho kmotrem, ale zradil jeho rodiče a zabil jejich kamaráda Petera Pettigrewa.

Znovu se přátelům  objeví velký černý pes, kterého Harry viděl už dříve, a odvleče pod vrbu mlátičku Rona. Harry a Herminona je pronásledují ukrytým tunelem, na jehož konci zjišťují, že pes byl ve skutečnosti přeměněný Sirius Black. K němu se připojuje Lupin, který je, jak Hermiona odhalí, vlkodlak. Lupin a Black vysvětlují, že Ronova krysa je přeměněný Peter Pettigrew, který pro Voldemorta zradil Harryho rodiče, fingoval svoji smrt a vinu svedl na Blacka.

 

Hermiona vlastnila Obraceč času, díky kterému byl Sirius Black zachráněn

Hermiona vlastnila Obraceč času, díky kterému byl Sirius Black zachráněn

 

Black, jehož nevině nikdo nevěří, je lapen a zavřen do věže, kde čeká na popravu. Brumbál hrdinům poněkud tajemně řekne, že mají možnost zachránit dva životy. Hermiona prozradí Harrymu, že vlastní Obraceč času – nástroj kterým se lze vracet v čase, a s jehož zvládala svůj přeplněný rozvrh. Harry a Hermiona se vracejí o tři hodiny zpět, osvobodí Klofana těsně před popravou, a pak čekají u východu z tunelu na Blacka.

Když jsou „druzí“ Harry, Hermiona a Black napadáni mozkomory, Harry pochopí, že to byl on sám, kdo vyčaroval Patrona, a zachrání situaci. S pomocí Klofana pak Harry a Hermiona osvobodí Blacka, a zatímto ten odlétá, vrací se na místo, kde začali cestu časem.

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter tráví prázdniny s rodinou Weasleyových a Hermionou Grangerovou, se kterými se vydává na finále mistrovství světa ve famfrpálu. Po zápase se na obloze objeví znamení zla, což značí, že jsou poblíž Smrtijedi, přívrženci lorda Voldemorta. Po návratu do školy Brumbál představí nového učitele obrany proti černé magii, Alastora „Pošuka“ Moodyho, a oznámí, že se bude konat Turnaj tří kouzelnických škol, na který přijedou do Bradavic studenti z Kruvalu a Krásnohůlek.

 

Turnaje se zúčastnila kouzelnická škola Krásnohůlky

Turnaje se zúčastnila kouzelnická škola Krásohůlky

 

Ohnivý pohár, který vybírá účastníky, pošle do turnaje Viktora Kruma za Kruval, Fleur Delacourovou za Krásnohůlky a Cedrika Diggoryho za Bradavice. Navíc však pohár vybere Harryho, i když ten se sám přihlásit nechtěl a ani nemohl (ještě nedosáhl 17 let). Harry absolvuje během turnaje tří kouzelnických škol tři úkoly. V prvním úkolu, kde mají drakovi sebrat zlaté vejce, vyhraje společně s Viktorem Krumem.

Po druhém úkolu, ve kterém má osvobodit svého kamaráda Rona od jezerních lidí, žijících na dně jezera poblíž školy, se dělí s Cedrikem o první místo. Třetím úkolem je projít bludištěm s nástrahami a jako první dosáhnout Ohnivého poháru. Cedrik s Harrym vyrazí do bludiště jako první a téměř stejně rychle projdou bludištěm k poháru. Po vzájemné výpomoci se dohodnou, že se ho dotknou najednou, aby nikdo nevyhrál.

 

Ohnivý pohár vybíral účastníky turnaje

Ohnivý pohár vybíral účastníky turnaje

 

Pohár je však přenášedlo a přenese je k Voldemortovi a dalším Smrtijedům, kteří zavraždí Cedrika a pomocí lektvaru Voldemort znovu nabude ztracené podoby. Potom chce zabít také Harryho, ale to se mu  nepovede a Harry se pomocí přenášedla dostává zpět do Bradavic. Tam spolu s Brumbálem objeví, že profesor Moody je Barty Skrk ml., který přemohl opravdového Moodyho a dostal Harryho do turnaje.

Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter se vrací do Bradavic, aby nastoupil do pátého ročníku Školy čar a kouzel. Tam však zjistí, že většina členů kouzelnické komunity věří, že jeho nedávné setkání s Lordem Voldemortem je obyčejný výmysl, čímž je zásadně zpochybněna Harryho důvěryhodnost. Ba co hůř, ministr kouzel Kornelius Popletal opět jmenoval nového učitele obrany proti černé magii.

 

profesorka Umbridgeová

Nová profesorka obrany Umbridgeová

 

V lekcích podezřelé profesorky Umbridgeové se však mladí čarodějové nic zásadního nenaučí, a proto nemají dostatek znalostí k boji s temnými silami, které se kolem nich stahují. Na Hermioninu a Ronovu výzvu se Harry rozhodne vzít chod věcí do svých rukou. Tajně se začne scházet s malou skupinou studentů, kteří se hrdě nazvali Brumbálova armáda, a učí je, jak se ubránit černé magii. Ačkoliv je sám teprve student, připravuje odvážné mladé čaroděje na nebezpečnou bitvu, která brzy propukne.

Harry Potter a princ dvojí krve

Povzbuzeni návratem Lorda Voldemorta působí Smrtijedi spoušť jak ve světě mudlův(lidé), tak ve světě kouzelníků a Bradavice už dávno nejsou tím bezpečným místem, jakým kdysi bývaly. Harry má podezření, že nebezpečí je přímo v Bradavicích, ale Brumbál se soustředí na přípravu na poslední bitvu, která se rychle blíží. Potřebuje, aby mu Harry pomohl odkrýt důležitý klíč, který vede k rozuzlení Voldemortovy obrany – rozhodující informaci ale zná jen bývalý bradavický profesor Horác Křiklan.

Vědom si toho přiměje Brumbál svého starého kolegu, aby se vrátil na své staré místo, a slíbí mu vyšší plat, větší kancelář a navíc možnost učit slavného Harryho Pottera. Mezitím útočí na studenty ještě úplně jiný nepřítel – teenagerovské hormony. Harryho dlouhodobé přátelství s Ginny Weasleyovou přerůstá v hlubší city, ale v cestě stojí její přítel, Dean Thomas, a to nemluvě o jejím velkém bratru Ronovi. Jenže Ron má svých starostí dost s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetří svou láskou k němu a Hermiona v ústraní žárlí, ale je rozhodnuta neprojevit své city za žádnou cenu.

 

Severus Snape uzavře dohodu s matkou Draca Malfoye

Severus Snape uzavře dohodu s matkou Draca Malfoye

 

A k tomu všemu ještě čokolády napuštěné nápojem lásky, které skončí ve špatných rukách a všechno naprosto změní. Romantika všude vzkvétá, ale jeden ze studentů zůstává od toho všeho stranou, neboť má v hlavě úplně jiné věci. Je rozhodnut vystoupit z davu a zanechat po sobě stopu, byť temnou. Láska je sice ve vzduchu, ale tragédie se blíží a ani Bradavice už nikdy nebudou takové, jaké bývaly.

Harry Potter Relikvie smrti 1. a 2. část

Harry Potter a Relikvie smrtije sedmým a posledním pokračováním dobrodružství Harryho Pottera, které je očekávanou událostí a je rozděleno do dvou celovečerních filmů. První část začíná, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe, a to víc, než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála.

 

Ve válce dobra a zla jde již o život

Ve válce dobra a zla jde už o život

 

Navíc jsou mezi nimi temné síly, které se je snaží rozdělit. Mezitím se svět kouzelníků stane nebezpečným místem pro všechny nepřátele Pána zla. Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi Smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a terorizují a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěl postavit. To nejcennější, co Voldemort chce, ale stále hledají: Harryho Pottera. Vyvolený se stal loveným. Smrtijedi hledají Harryho všude, aby ho podle příkazu Voldemorta přivedli živého.

Harryho jedinou nadějí je, že najde viteály dřív, než Voldemort najde jeho. Při pátrání po viteálech objeví starý a téměř zapomenutý příběh - legendu o relikviích smrti. A pokud je legenda pravdivá, mohl by Voldemort získat neomezenou moc a sílu, po které touží. V poslední dobrodružství ságy o Harry Potterovi vrcholí bitva mezi dobrem a zlem do otevřené války čarodějného světa. Nikdy nebylo v sázce tolik jako teď. Nikdo už není v bezpečí. Je to ale Harry Potter, kdo možná bude muset podstoupit oběť největší, když se přiblíží rozhodující bitva s Lordem Voldemortem. Tady všechno končí.


Videa k pohádce Harry Potter (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Harry Potter (0)


Přidej písničku

Tapety (26)


Zobrazit všechny tapety (26)

Omalovánky (18)


Zobrazit všechny omalovánky (18)

Hlášky (28)


Ty děláš náká kouzla? To se podívám


Mimochodem máš špinaví nos.... tady


Hostinský Tom: „Máte moc pěknýho ptáka, pane Pottere.”

Zobrazit všechny hlášky (28)

Související články

Harry Potter má svůj vlastní web!
Před měsícem byl spuštěna nová stránka, jež si dala za úkol zprogagovat fenomenálního čarodějnického učně. Nový web, který má na starosti tým spisovatelky a autorky Harryho Pottera J. K. Rowling, není žádnou obyčejnou fanouškovskou stránkou, jakých jsou na internetu tisíce, ale docela obstojnou konkurencí pro prodejce elektronických knih.
Celý článek
TOPlist