Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Honza a tři zakleté princezny

Fandím

26 fanoušků

342.místo

Veselá pohádka plná písniček z roku 1984 režisérky Svatavy Simonové nese název Honza a tři zakleté princezny. Honza je král všech pohádek, bojuje s draky, zachraňuje princezny, proto by si rád udělal prázdniny a odpočinul si.

 

princezny byly rozmazlené a drzé a za to byly potrestány

Princezny byly rozmazlené a hubaté a za to byly potrestané

 

Děj pohádky Honza a tři zakleté princezny

Honza si chce konečně udělat prázdniny – opalovat se, koupat se a chodit do lesa na houby. Honza ale potká babičku, které chce pomoci s otýpkou dříví. Také se s ní rozdělí o kousek chleba, který má sebou na cestu. Najednou se tu ale objeví tři princezny na kolečkových bruslích, které jsou na babičku hubaté.

Proto je babička potrestá a princezny rázem zmizí. Král za svými dcerami posílá pana rádce, komořího a generála, kteří nejsou z hledání princezen vůbec nadšení, ale rozkaz pana krále je přeci jen donutí k cestě do světa. Na nešťastného krále se už ale Honza nemůže dál dívat, proto mu nabídne svoji pomoc. Král je z této nabídky nadšený a slibuje Honzovi ruku jedné z princezen.

Tak se tedy odvážný mladík vydává na cestu, až dojde do chaloupky babičky. Babička se rozhodne Honzovi pomoct, a tak mu daruje tři věci. První je dýmka s divokým kořením, kterou když vykouří, bude rázem silný a nikdo ho nepřemůže. Druhou věcí je kousek lana, které se ale natáhne a třetí věcí je píšťalka, na kterou má zapískat ve chvíli, kdy mu bude nejhůř.

 

král

Král nechal své ztracné dcery hledat generálem, komořím a rádcem

 

Babička mu ještě poví cestu a dá radu, aby se vyhnul falešným kamarádům, jinak s ním bude zle. Na své cestě Honza narazí na generála, komořího a rádce, kteří mastí karty. Přidají se k Honzovi a dojdou až k díře, která je zavalena kamenem. Honza vykouří dýmku a kámen lehce odvalí. Potom použije lano, po kterém sleze dolů. Nahoře na něj čekají jeho 3 povedení přátelé.

Dole v jeskyni objeví Honza princezny, které zde vězní drak. Honza si ale opět zakouří z dýmky a draka snadno porazí. Potom rádce, generál a komoří vytáhnou princezny, ale pravého osvoboditele princezen nechají v jeskyni. Všichni tři navíc hrozí princeznám smrtí, když řeknou pravdu o tom, kdo je zachránil. V jeskyni si ale Honza vzpomněl na píšťalku, kterou dostal od babičky a několikrát zapískal.

V tu ránu zůstali generál, komoří a správce jako přikovaní. Princezny utekly a samy vysvobodily svého zachránce. Princezny s Honzou se vydali na cestu zpět ke svému otci. Král byl velice šťastný, že se mu vrátily dcery a chtěl dát Honzovi jednu za ženu. On však odmítl s tím, že princezny jsou ještě mladé a zatím nic neumí. Král to uznal a rozhodl, že se od této chvíle budou princezny učit. Honza si pak konečně mohl dopřát zasloužených prázdnin.


Videa k pohádce Honza a tři zakleté princezny (1)


Honza a tři zakleté princezny (celá pohádka)

Honza už má dost věčných bitev s draky a čerty a proto si chce udělat prázdniny. Jen si tak ležet, opalovat se, prostě užívat si volna. Jenže jsou tu ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Honza a tři zakleté princezny (0)


Přidej písničku

Postavy (1)

Honza

15 fanoušků

Fandím Detail postavy

Zobrazit všechny postavy (1)

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist