Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Hrnečku vař!

Fandím

40 fanoušků

250.místo

Hrnečku vař! patří mezi nádherné lidové pohádky, které si už po mnoho let získávají srdce dalších a dalších diváků. Kreslené zpracování příběhu Hrnečku vař! vzniklo v roce 1953 a režie se ujal pan Václav Bedřich. Výtvarnou část vytvořili Cyril Bouda a Bohumil Šiška. Pohádka je natočena na motivy knihy slavného Karla Jaromíra Erbena.

 

hrnečku vař!

Dívenka dostala kouzelný hrneček...


Děj pohádky Hrnečku vař!

Příběh pohádky Hrnečku vař! se odehrává v jedné malé české vesničce, kde žije spousta chudých, ale jinak moc hodných lidí. Všichni poctivě pracují na polích, aby si vydělali alespoň nějaký malý peníz a mohli si tak koupit chleba. Jenomže častokrát nestačí ani na něj, lidé žijí ve velké bídě a mají obrovský hlad.

Naproti tomu žije ve vesničce i jeden bohatý pán, který má všeho dost. Od rána do večera sedí u stolu a hoduje i se svou manželkou. A oba si samozřejmě vybírají jen ty nejlepší pochutiny – propečené masíčko, lahodné koláče, nebo třeba slaďoučké buchty. Není divu, že se pak sotva valí, jak jsou tlustí a vypasení…. Ale běda, když přijde někdo z chudiny poprosit o almužničku! To se oba rozzlobí a všechny odeženou pryč.

 

hrnečku vař!

Tihle dva lakomci nikdy nemají dost...

 

Pak se ale jednoho dne stane něco neobvyklého…. Mladá dívenka jde zrovna ke studánce pro vodu, když potká starou babičku. Holčička má sice sama velký hlad a chleba už je málo, ale když vidí, jak je na tom stařenka špatně, rozhodne se ji svůj kousek dát.

Jenomže babička není až tak obyčejná, jak se na první pohled zdálo. Jako poděkování totiž vykouzlí z dívenčina džbánku kouzelný hrneček, který dokáže uvařit tolik kaše, aby se mohl najíst každý chudák ve vsi! Lidé tak budou zase šťastní a nebudou třít bídu s nouzí. O vzácném hrníčku se ale za čas dozví také náš starý známý lakomec a i se svojí manželkou začnou vymýšlet plán, jak se kouzelného pokladu zmocnit….


Videa k pohádce Hrnečku vař! (1)


Hrnečku vař!

Hrnečku vař! je česká animovaná pohádka. Pohádka je rozdělena na dvě části.

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Hrnečku vař! (0)


Přidej písničku

Postavy (0)

Zobrazit všechny postavy (0)

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (1)


Zobrazit všechny omalovánky (1)

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist