Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Ivanka a Marijka

Fandím

9 fanoušků

513.místo

Příběh pohádky vypráví o dvou rozdílných sestrách – hodné Marijce a zlé Ivance. Námět původně pochází z bulharské lidové tvorby a českou verzi této krásné pohádky natočila roku 1976 režisérka Libuše Koutná, která do ní navíc obsadila i takové herecké hvězdy jako je třeba Hana Maciuchová, Taťjana Medvecká, nebo Jiří Štěpnička. Film tak určitě stojí za zhlédnutí….

 

marijka

Marijka byla tuze hodné a pracovité děvče...

Děj pohádky Ivanka a Marijka

Příběh pohádky Ivanka a Marijka nás zavede do jednoho malého přímořského domečku, kde žily dvě nevlastní sestry – Ivanka, která byla nafintěná a nejraději by si pořád jen něco vymýšlela, a potom Marijka, hodné a slušné děvče. Společně s nimi pak ještě obývala domek Marijčina macecha, která ji pořád jen sekýrovala, ale své drahé Ivance podstrojovala, co hrdlo ráčilo.

Inu, Marijka to neměla v životě jednoduché. Na světě už jí krom jejího milého rybáře nikdo nezbyl. Jenomže ani on tu nebyl pořád, protože musel často vyplouvat na moře za obživou. A tak se chudák děvče trápilo a snilo o lepším životě….

 

ivanka a macehca

Ivanka s macechou uměly jen poroučet...


Jednoho dne, to když macecha už byla na Marijku tuze zlá, rozhodla se dívka raději utéct pryč. Běžela rychle, aby byla co nejdříve od toho krutého života…. A kde se vzala tu se vzala, najednou byla v černém lese a před ní stála stará chaloupka. Marijka už neměla moc sil a tak se rozhodla vejít dovnitř. V domku byl sice ohromný nepořádek, ale s tím si poradila jako nic, však byla zvyklá uklízet…. A nakonec si ještě uvařila na kamnech trochu jídla, protože byla moc vyhládlá.

Jenomže domeček nebyl tak prázdný, jak si Marijka myslela. Žila tam totiž stará kmotra medvědice, která se za kratičkou dobu vrátila domů. To se ví, že se Marijka zvířete nejdříve pěkně polekala! Pak ale poznala, že je medvědice moc hodná a tak ji také pohostila uvařeným jídlem….

A protože si kmotřička na žvanci moc pochutnala, rozhodla se Marijku odměnit malým kouzelným dárkem a nabídnout jí nocleh. Dívka s laskavostí všechno přijala, ale druhý den se raději vydala na cestu zpátky domů…. A k čemu že vlastně byl ten podivný dáreček? Inu, sama Marijka moc doufala, že ji přinese více štěstí v dalším životě…. Co myslíte vy, jak tahle pohádka asi skončí?


Videa k pohádce Ivanka a Marijka (1)


Bylo - nebylo: Ivanka a Marijka

Ivanka a Marijka pohádka na bulharské lidové motivy vyprávějící o zlé Ivance a její hodné sestře, která se jmenuje Marijka. Pohádka je rozdělena na ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Ivanka a Marijka (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Vaše názory

Sdělte svůj názor na pohádku Ivanka a Marijka ostatním
  • 19.06. | 17:30 slunickozarici

    Jsem udivená,fakt tu tto pohádka je a ještě i jiné černobílé pohádky,které jsem viděla když jsem byla malá holčička,fakt božské,díky
TOPlist