Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Jack Holborn

Fandím

15 fanoušků

428.místo

Režisér Sigi Rothemund natočil v roce 1982 seriál o malém chlapci Jackovi, které se stává sirotkem a musí projít dlouhou a těžkou cestu, než se dozví pravdu o svém původu. Jack Holborn je televizní adaptací stejnojmenné knihy Leona Garfielda. Seriál vznikl v koprodukci Německa, Velké Británie a Nového Zélandu. Jack v seriálu zažívá řadu dobrodružství, která jsou plná lodí a pirátů a všeho co k životě na moři patří.

 

Najde se na lodi plné mužů místo pro malého chlapce Jacka?

Najde se na lodi plné mužů místo pro malého chlapce Jacka?

 

Děj seriálu Jack Holborn

Příběh dvanáctiletého chlapce Jacka se odehrává v 18. století v Bristolu. Jack žije v sirotčinci, jako malé nemluvně ho nalezli před kostelem v Holborně. Na ruce měl náramek s nápisem Jack, a tak ho pojmenovali Jack Holborn. Soudce Sharingham pošle chlapce na výchovu do rodiny provazníka Arrowse.

Jack jednou na procházce u přístavu spatří loď jménem Kráska Molly, která se připravuje na plavbu. S lodí ho pojí zmatené vzpomínky, které se mu často zjevují. Vidí na nich své rodiče, které touží najít. A protože Jack má rád moře a dobrodružství, jednoho dne uteče a dostane se tajně na Krásku Molly.

Tam je objeven a jako černý pasažér odsouzen k trestu: celých 48 hodin je přivázán k ráhnu. Jack vše přežije, ale o několik dní později přepadnou loď piráti. Bandu vede kapitán Sharingham, který je dvojčetem váženého soudce Sharinghama.

 

Jacka to vždy táhlo k moři, ale netušil proč

Jacka to vždy táhlo k moři, ale netušil proč

 

Piráti pobijí všechnu posádku, kapitán Sharingham si Jacka ponechá jako pomocníka v kuchyni. Jack se kapitána Sharinghama ptá na minulost a své rodiče, protože kapitán se mu ve snech zjevuje také. Zjevně zná celé tajemství chlapcova původu. Chce mu dokonce vše prozradit, ale stanoví si jednu podmínku.

Jack mu musí celkem třikrát zachránit život. Příležitostí k tomu bude mít dost. Soudce Sharingham totiž svého bratra hledá. Jackovi půjde ještě několikrát o život, než se konečně dozví pravdu o svých rodičích.


Videa k pohádce Jack Holborn (1)


Jack Holborn - úvodní znělka

Úvodní znělka z hraného seriálu Jack Holborn.

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Jack Holborn (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (1)


Jack: Co se to děje, kapitáne? Sharingham: To bych taky rád věděl.

Zobrazit všechny hlášky (1)

TOPlist