Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Jahůdka 1: Poznej Jahůdku

Fandím

22 fanoušků

356.místo

Animovaná pohádka z roku 2003 je o malé dívce Jahůdce, která žije ve vesnici Jahodov, kde zažije různá dobrodružství.

 

Jahůdka a její přátelé

Jahůdka a její přátelé

Děj pohádky Jahůdka: Poznej Jahůdku

Jahůdka žije se svoji sestřičkou Jablůňkou, pejskem Punťou a kočičkou Cukřenkou v Jahodově. Když v Jahodově prší, tak prší jahůdky, když sněží, tak padají vločky ve tvaru jahůdek a zde Jahůdka bydlela. Jahůdka chce uspořádat oslavu narozenin své sestřičky Jablůňky, a tak si napíše, co vše je třeba obstarat k pořádné narozeninové oslavě.

Musí sehnat sušenky, džus, narozeninový dort a čepičky na oslavu. Jahůdka se rozhodne obejít okolní vesnice, kde jistě budou takové věci mít a navíc se může setkat se zajímavými lidmi. Jahůdka s Jablůňkou, Cukřenkou a Punťou se tedy vydají na cestu. Její první cesta je zavede do Sušenkového koutka, kde se seznámí s dívkou Zázvorkou.

Zázvorka má velké pekařství, které jim ráda ukáže a navíc jim dá sušenky. Zázvorka si také získala srdce trochu nevlídné Cukřenky, která se moc kamarádit nechtěla. Když jí ale dala Zázvorka tuňákovou sušenku, hned Cukřenka změnila názor. Jahůdka získala nejen sušenky na oslavu, ale také novou kamarádku.

 

Jahůdka a Jablůňka pomohly Andělce upéct narozeninový dort

Jahůdka a Jablůňka pomohly Andělce upéct narozeninový dort

Jahůdka se vydala na cestu až došla do Pomerančového kraje, kde se potkala s dívkou Oranžínkou, která jí dala džus a stala se její další kamarádkou. Teď ještě sehnat narozeninový dort, proto se vydali do Dortova. V Dortově žila dívka Andělka, která pekla dorty. Jahůdka chtěla udělat jablečný dort, ale Andělka by ho tak rychle sama upéct nezvládla, proto Jahůdka, Jablůňka, Cukřenka a Puňta přiložili ruku k dílu a společně dort upekli.

Jablůňka měla krásný dort a Jahůdka získala další kamarádku. Jejich poslední cesta směřovala do Horního Kloboukova, ale na cestě zabloudili a nevěděli kudy kam. Na cestě je potkal trochu užvaněný poník Medovník, který jim slíbil ukázat cestu. Jenomže Medovník samým povídáním nevěděl, kam jdou až došli k obydlí, odkud je kdosi sledoval. Neposlušný Puňta neváhal a do domu hned skočil a začal si hrát s jeho obyvatelem Hackem.

Jahůdka se s Hackem seznámila a Hack jí chtěl ukázat karamelovou řeku. U řeky ale málem přišli o celý náklad, ale naštěstí vše dobře dopadlo až na vozík, který spadl do řeky. Do Kloboukova sice již nedošli, ale Hack jim vyrobil čepičky z listí a větviček a společně také vyrobili vor, na kterém se Jahůdka s Jablůňkou, Puňtou a Cukřenkou dostali až domů.

 

Jahůdka získala nové kamarády- Oranžovko, Andělku a Zázvorku

Jahůdka získala nové kamarádky- Oranžovku, Andělku a Zázvorku

 

Vše na oslavu bylo nachystáno – sušenky, džus, dort, čepičky, ale zapomněli na jedno – pozvat hosty. Jahůdka tedy s ostatními vyrobili kouzelné létající pozvánky a poslali je Zázvorce, Oranžínce, Andělce, Hackovi a Medovníkovi. Když všichni přišli mohla začít skutečná narozeninová oslava, která se vskutku vydařila.

Jahůdka 2: Jahůdčiny a Vánoce

Zanedlouho budou Vánoce! Jahůdka musí obstarat svým kamarádům dárky. Vydá se se Zázvorkou do Země překvapení, aby sehnaly dárky pro Jabloňku, Oranžovku a Andělku. Po mnoha dobrodružstvích zjistí, že nejkrásnější dárek je opravdové přátelství.

 

Jahůdka zažívá různá dobrodružství

Jahůdka zažívá různá dobrodružství

Jahůdka 3: Jahůdka jde za jarem

Do Jahodové zahrady přišel první jarní den. Ale není to ještě skutečné jaro. Fouká studený vítr, déšť s kroupami ničí květiny a všem je zima. Vypadá to, jako by letos jaro ani nechtělo přijít. Jahůdka s kamarády se rozhodnou, že se vydají za jarem a přesvědčí jej, že už ho všichni moc potřebují.

Jahůdka 4: Jahůdčino uzdravovací  dobrodružství

Zázvorka je smutná, protože si zlomila nohu, musí ležet a odpočívat, zatímco všichni ostatní si vesele hrají a běhají na zahradě. Jahůdka a ostatní kamarádi samozřejmě udělají vše pro to, aby smutnou Zázvorku rozveselili. Celý den jí vyprávějí pohádky, zpívají a tančí. Tím bude i tento den pro Zázvorku jahůdkově veselý jako všechny předešlé.

Jahůdka 5: Hra je důležitá

Při míčových hrách, pokud se Andělce něco nepodaří podle jejích představ, uchopí svůj míč, zanechá hry a odejde domů. Jahůdka a Jabloňka se rozhodnou, že ji naučí hrát s radostí a ukáží jí, k čemu je dobrá společná hra s kamarády

Jahůdka 6: Dobrodružství na Zmrzlinovém ostrově

Když koník Medovník přijde při svých toulkách na Zmrzlinový ostrov, setká se tam s mnoha podobnými koníčky a řekne si, že by se tam měl odstěhovat. Brzy ale zjistí, že doma na něj čekají kamarádi, bez kterých by jeho život byl smutný.


Videa k pohádce Jahůdka 1: Poznej Jahůdku (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Jahůdka 1: Poznej Jahůdku (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (6)


Zobrazit všechny omalovánky (6)

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist