Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Jen počkej, zajíci!

Fandím

1058 fanoušků

6.místo

Jen počkej, zajíci patří ke klasice animovaných seriálů a i po mnoha letech zabaví na dlouho dobu nejednoho diváka. Omyly, honičky a nedorozumění obou hrdinů dokážou jednoduše pobavit, rozesmát i zaujmout skoro všechny věkové kategorie.Původem seriál Jen počkej, zajíci pochází z Ruska a poprvé byl natočen v letech 1969-1989. Následně pak přišlo dotáčení v letech 1993-2005. Režie se ujali Vjačeslav Kotěnočkin a Vladimír Tarasov. O kreslenou formu se postaral rovněž Vjačeslav Kotěnočkin a český hlas postavičkám propůjčili Inka Šecová a Lubor Tokoš.

 

Vlk se pořád snaží zajíce chytit.

Děj pohádky Jen počkej, zajíci

V každém krátkém, desetiminutovém animovaném příběhu se objeví dva hlavní hrdinové. Prvním z nich je chytrý a vynalézavý zajíc, kterého povětšinou vidíme v typických zelených kraťasech, bílém roláku a zeleném tričku. Druhým hrdinou, i když záporným, je potom tak trochu nešika a především velký smolař vlk, který zajíci neustále otravuje život. Jeho typický zlobivý vzhled doplňuje ve většině dílů růžová košile, potrhané kalhoty a také nezbytná cigareta.

Epizody seriálu Jen počkej, zajíci se věnují především velkému plánování vlka, jak nejlépe ulovit zajíce. A ačkoli by se to možná kdekomu mohlo zdát jednoduché, tak snažit se chytit a sníst zajíce opravdu není jen tak. I když představa lahodné pečínky je hodně lákavá. A to je také hlavním důvodem, proč vlk nepolevuje ve svém úsilí a neustále přichází s novými a „neokoukanými“ fígly.

Jestli se mu nakonec jeho přání splní, můžeme sledovat napříč všemi epizodami. S každým dílem pohádky Jen počkej, zajíci navíc navštívíme nějaké typické místo jako třeba pláž, lunapark, koncert, muzeum a spoustu dalšího. A že některé situace, do kterých naše hrdiny okolnosti zavedou, jsou naprosto kouzelné, zábavné a překvapující je jasné už předem. Především se snad každý pobaví při jejich honičkách a také skoro všem zůstane ještě dlouho znít v uších vlkovo závěrečné zoufalé zvolání "Jen počkej, zajíci!"

 

Zajíc je vychytralý a vlka pokaždé nějak převeze...

 

Seznam epizod:

 1. Na pláži
 2. V lunaparku
 3. Na silnici
 4. Na stadiónu
 5. Na ulici
 6. V cirkuse
 7. Na lodi
 8. Vánoce
 9. V televizi
 10. Na svatbě
 11. Na vsi
 12. V muzeu
 13. Na olympiádě
 14. Koncert
 15. V pohádce
 16. V technickém muzeu

Videa k pohádce Jen počkej, zajíci! (16)


Jen počkej, zajíci! - Elektronický zajíc

Vlk příjde k Zajíci na návštěvu. Přinese nejen kytku, ale také lahvinku. Vypadá to, že se chce se Zajícem usmířit. Opravdu se chce Vlk usmířit?


Jen počkej, zajíci! - Na lodi

Z vlka se stane námořník, který se na lodi pustí do honičky s chytrým zajícem. Asi je jasné, kdo tuhle malou bitvu vyhraje. 


Jen počkej, zajíci! - Na olympiádě

Půjdeme se podívat na olympiádu! Je to velká sportovní událost, které se zúčastní i Vlk se Zajícem.

Zobrazit všechna videa (16)

Písničky k pohádce Jen počkej, zajíci! (1)


Zobrazit všechny písničky (1)

Postavy (2)

Vlk

135 fanoušků

Fandím Detail postavy

Zajíc

129 fanoušků

Fandím Detail postavy

Zobrazit všechny postavy (2)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (10)


Zobrazit všechny omalovánky (10)

Hlášky (3)


Zajíci, jen počkej. Jen počkej! Jen počkej, zajíciiii!


Zajíci, jen počkej!


„Já se nebojim, já se nebojim, já se nebojim...”

Zobrazit všechny hlášky (3)

Související články

Pohádkový svět: Vlk se pustil do snášení vajíček?
V pohádkové říši je nedostatek vajec. Do zvýšení produkce vajíček se pustil i Vlk ze seriálu Jen počkej, zajíci!
Celý článek
TOPlist