Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Kaňka do pohádky

Fandím

53 fanoušků

186.místo

V roce 1981 natočil režisér Ota Koval pohádku Kaňka do pohádky, která je plná obrázků českého malíře a spisovatele Josefa Lady.

 

Vendulka se díky kaňce v knihe dostala do světa pohádek

Vendulka se díky kaňce v knize dostala do světa pohádek

 

Děj pohádky Kaňka do pohádky

Malá holčička Vendulka Prokopová dostane k svátku knihu od Josefa Lady – Josef Lada dětem. Vendulka si prohlíží knihu a na první stránce objeví kaňku, kterou si chtěla překreslit na papír. Když ale papír ke knize přiložila kaňka papír pohltila. Vendulka zjistila, že vše, co na kaňku položí zmizí.

Proto si na kaňku sama stoupla a v tu ránu se ocitla v pohádce od Josefa Lady. Na Vendulku ale čeká bráška, proto se musí vrátit. Vendulka se ale v přeplněné tramvaji dotkne kaňky a je opět v pohádce. Vendulka se v jiném světě dotkla obrázku a ten rázem obživl. Kráva, které se Vendulka dotkla, ale Vendulku pronásledovala, a tak se ocitla Vendulka a kráva v přeplněné tramvaji.

 

Kráva z knihy se objevila v metru

Kráva z knihy se objevila v metru

 

Vendulka musela s pravdou ven a o všem řekla svému bráškovi Ondrovi. Vendulka a Ondra tak objevují pohádkový světa, ale maminka s tatínkem neví, kde jejich dvě děti jsou. Maminka má o ně strach, protože už je pozdě večer a Vendulka s Ondrou nikde. Ti mezitím v pohádkách obživují Jendu, Mariánku a čuníka.

Vendulka se s Ondrou se nakonec vrací domů a octnou se ve skladišti, kde byla kniha uložena. Ve skladišti je ale i kráva, kterou děti pošlou domů. Ráno se Odra navlečen do zimní kombinézy vydává do světa pohádek na lyžařský trénink, což rodiče moc nechápou. V pohádkové zemi se setkává s Jendou, který by se rád podíval do světa, ze kterého Vendulka pochází, protože v něm prý mají letadla.

 

Maminka nechápala, kam pořád Vendulka mizí

Maminka nechápala, kam pořád Vendulka mizí

 

Vendulka nakonec svolí a vezme Jendu do svého světa. Jenda se tedy ocitá u Vendulky doma a Ondra s ním jde ven, aby viděl svět, ze kterého Ondra s Vendulkou pocházejí. Jenda ale začne utíkat za letadlem a je z toho velký problém. Na pomoc tedy musí přijít Vendulka, která vezme knihu a Jenda se pomocí kaňky vrací tam, kam patří.

Ondra chce ale zpět své džíny, které Jendovi půjčil a kaňkou jde do pohádky, což vidí malý chlapeček, který chce knihu pro sebe, proto zavolá další chlapce, kteří Vendulce knihu seberou. Kniha spadne do betonu a Ondra tak zůstane uvěznění ve světě pohádek. Ve městě ale probíhá výstava Josefa Lady, kam se Vendulka s rodiči vydá. Díky kaňce, kterou objevila ve vystavované knize se dostane do pohádky, kde musí dát všechny věci do pořádku.

 

Když Vendulka sáhla ne obrázek, rázem obživl a zůstala po něm jen díra

Když Vendulka sáhla ne obrázek, rázem obživl a zůstala po něm jen díra

 

Potom se oba vydávají zpátky. Na cestě domů ale potká Vendulka sám pan Lada, který jí chce dát novou knihu, ale Vendulka mu navrhne, aby dal knihu malému chlapečkovi, který by se ták rád podíval do pohádky.
Videa k pohádce Kaňka do pohádky (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Kaňka do pohádky (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist