Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Kung Fu Panda

Fandím

30 fanoušků

317.místo

Americká animovaná pohádka byla natočena v roce 2008.

 

Umění kung fu ovládají také zvířata

Umění kung fu ovládají také zvířata

 

Děj pohádky Kung Fu Panda

Mladý panda jménem Po má jeden veliký sen -  stát se pravým kung fu bojovníkem. Je však velmi líný, tlustý a stále jenom jí. Ve volné chvíli pomáhá svému otci v jeho restauraci s nudlemi.

V údolí také žije starý a moudrý mistr Ugvej, který má vidění, že se vrátí Tai Lung,  nebezpečný a zlý tygr, který touží po dračím svitku – bezmezné síle.  Proto se Ugvej rozhodne uspořádat volbu Dračího bojovníka – válečníka, který přinese celému údolí mír. Mezi kandidáty jsou Tygřice, Zmije, Jeřáb, Kudlanka a Opice. Všichni jsou velmi vytrénovaní a zdatní mistři.

 

Líný Po se má stát bojovníkem a postavit se zlému Tai Lungovi

Líný Po se má stát bojovníkem a postavit se zlému Tai Lungovi

 

Po touží výběr vidět na vlastní oči, ale brána do areálu se už zavřela. Vymýšlí všemi možnými způsoby, jak se dostat do hlediště. Například přeletět bránu na rachejtlích. Přistává však mezi ostatními bojovníky a Ugvej nečekaně ukáže na Poa. Zdejší učitel kung fu, mistr Sifu, je výběrem nemile překvapen. Ugvej si však stojí za svém, věří, že nic není náhoda.

Tai Lung mezitím uteče z vězení a míří přímo do údolí. Mistr Sifu si myslí, že není možné, aby Po zastavil Tai Lunga a snaží se pandy zbavit. To se mu však nezdaří.

Ugvejův čas se naplní a opouští celou zem. Mistr Sifu mu před odchodem dá slib, že bude věřit v Poa a udělá z něho dračího bojovníka.

 

Po musí projít přísným tréninkem

Po musí projít přísným tréninkem

 

Po se během cvičení dozvídá o příběhu Tai Lunga, který byl nejoblíbenějším žákem mistra Sifu a měl se stát dračím bojovníkem. Mistr Ugvej však v jeho mysli viděl temnotu a dračí svitek mu nesvěřil. V Tai Lungovi se poté probudila zlá síla.

Mistr Sifu celé dny trénuje Poa a předá mu dračí svitek. Na svitku ale nic není. Sifu se proto rozhodne utkat s Tai Lungem osobně a tím získat čas a evakuovat ostatní.

Po se setkává se svým otcem a je velmi smutný, že nic nedokázal. Otec chce svému synovi zvednout náladu a říct mu tajnou přísadu do jeho polévky tajných přísad. Žádná tajná přísada však není. Otec synovi vysvětluje, že věc se stává výjimečnou, když v její výjimečnost věříš. Po pochopí, že žádná bezmezná síla neexistuje, proto byl svitek prázdný.

Vrací se za mistrem Sifu, který bojuje proti Tai Lungovi. Nemotorný Po nakonec Tai Lunga porazí svými přednostmi a údolí zachrání.

 

Tai Lung je nakonec poražen

Tai Lung je nakonec poražen

 

Kung fu Panda 2

V pokračování úspěšné animované komedie se Po a jeho přátelé musí utkat s dalším zlosynem, který se chystá ukrást mocnou zbraň, s jejíž pomocí chce dobýt Čínu. Jenomže tu je Dračí bojovník Po, který mu v tom společně se svými přáteli hodlá zabránit.


Videa k pohádce Kung Fu Panda (1)


Kung Fu Panda slaví svátky (celá pohádka)

Jak asi slaví zimní svátky v pohádce Kung Fu Panda?

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (10)


Zobrazit všechny tapety (10)

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist