Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Lakomá Barka

Fandím

30 fanoušků

315.místo

Loutková pohádka o Lakomé Barce byla natočena podle knižní předlohy Jana Wericha Famfárum v roce 1987.

 

V Dejvicích žije spousta lakomých lidí

V Dejvicích žije spousta lakomých lidí

 

Děj pohádky Lakomá Barka

Ve vesnici Dejvice žili samí lakomí lidé. Nejlakomější však byla Barka, která schovávala slupky od buřtů a šila z nich záclony a pro koruny by si nechala koleno vrtat. Barka pracovala jako posluhovačka na faře, kde jí jednou důstojný pán oznámil, že by mohli jednoho jejich čuníka dát učiteli, který má plno hladových krků, že pro dva lidi jsou dva čuníci až moc. Barka o tom však nechtěla ani slyšet.

Mezitím učitel přemýšlel, že farář má dva čuníky a on hromadu dětí, které nemá čím nakrmit. V noci se tedy vypravil a čuníka zabil. Ráno našla mrtvé prase Barka a myslela, že pošlo. Vydala se proto za učitelem, aby prase někde zakopal. Učitel ale z masa navařil plno jídlo. Barka šla zrovna kolem školy a viděla velký kouř, který se valil z komína. Bylo jí to divné, proto šla dovnitř a dívala se, co učitel dělá.

 

Barka pracuje jako posluhovačka na faře

Barka pracuje jako posluhovačka na faře

 

Děti se zrovna modlily za Barku, aby nebyla tak lakomá. Barce se z toho zatočila hlava a spadla. Učitel se zalekl, protože Barka vypadala jako mrtvá. Dal ji do pytle a spěchal ji někam odklidit. Napadlo ho, že ji dá ke Kubátovi, který v noci hlídá své obilí. Jak vymyslel, tak udělal. A skutečně. Kubát opět běhal z domu k obilí a zpět. Když ve stodole viděl podivnou osobu, praštil ji po hlavě. Z osoby se nakonec vyklubala Barka. Kubát nevěděl co s ní, ale  napadlo ho, že ji dá učiteli do lavice.

Spěchal tedy do města. Cestou však narazil na starostu, který se vracel z pytlačení. Oba se lekli a jejich pytle spadly. V jednom pytli byla Barka a v druhém mrtvý kolouch. Kubát popadl pytel s kolouchem a starosta s Barkou. Když starosta doma pytel vysypal, zalekl se svého úlovku. Jeho žena omdlela, proto ji musel vzkřísit vodou. Voda také vzkřísila Barku, které vyrostly na hlavě dvě velké boule.

 

Barka vypadala jako mrtvá

Barka vypadala jako mrtvá

 

Barka se vrátila domů. Učitel zase doma našel koloucha, na kterém si náramně smlsnul. Ale jestli si myslíte, že se všichni polepšili, tak se mýlíte. Barka byla dál lakomá, učitele jídlo v žaludku netrápilo, Kubát dál hlídal své obilí a vše bylo tak, jako před tím.

 


Videa k pohádce Lakomá Barka (1)


Lakomá Barka (celá pohádka)

Pohádka Lakomá Barka byla natočena podle knížky Fimfárum od Jana Wericha. Pohádkový příběh vypráví o nejlakomější obyvatelce Dejvic, kterou je ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Lakomá Barka (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist