Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Lotrando a Zubejda

Fandím

148 fanoušků

68.místo

Lotrando a Zubejda je krásná česká filmová pohádka, na kterou se určitě rádi podívají nejen děti, ale i jejich rodiče. Tento netradiční a dálkou lákající příběh byl natočen roku 1997 režisérem Karlem Smyczkem. Scénáře se ujal Zdeněk Svěrák a děj je zpracován na motivy příběhu Karla Čapka. Veselost filmu dodávají písničky Jaroslava Uhlíře.

 


Mladý Lotrando se měl původně stát loupežníkem...

Děj pohádky Lotrando a Zubejda

Příběh pohádky Lotrando a Zubejda se v první řadě odehrává v České kotlině, kde se v mnohých lesích kromě zvířátek schovávají i strašliví loupežníci. Tím nejobávanějším z nich je potom bezesporu starý Lotrando, který se těší, že předá řemeslo do rukou svého syna, taktéž Lotranda. Má to ale jeden háček. Mladý byl totiž vychován v klášteře a tak je z něj přes veškeré snahy hodný a vzdělaný mladík.

Mezitím, co jeho tatínek umírá a Lotrando se snaží marně přebrat loupežnictví, putujeme v příběhu do vzdáleného sultánství Solimánského, kde je už dlouhou dobu nemocná princezna Zubejda. Její tatínek sultán proto vymýšlí nejrůznější možnosti k jejímu uzdravení. Nakonec se po doporučení rozhodne vyslat pro pomoc výpravu do Čech. Vyslanci navíc ihned slaví úspěch, naleznou totiž to, co hledají – doktora DrVoštěpa DrNce, lépe řečeno jen dobráckého drvoštěpa Drnce, ale to v té chvíli nikoho až tak nezajímá. Drnec se má proto vydat s nimi rychle nazpět. On se však mezitím spřátelil s Lotrandem a tak odmítne cestovat bez něj.

V cíly ale všichni zjistí, že se stal omyl a delegace přivedla nepravého. Jenže sultán se nehodlá jen tak vzdát naděje na uzdravení své milované dcerky a tak vydá nelítostný rozkaz - pokud se jim nepodaří princeznu vyléčit, budou o hlavičku kratší.  Naštěstí si ale chytrý Lotrando vzpomene na jedno známé pořekadlo – kam nechodí slunce, tam chodí doktor“. Napadne ho proto vykácet celý les, který doposud obklopoval palác a poslat tak do princezniných komnat trochu světla.

Avšak nejen sluneční paprsky vrátí princezně chuť do života. S Lotrandem se totiž do sebe zamilují, což je tou nejkrásnější medicínou a radostí života…!

 

Sultán Solimán rozkáže buď Zubejdu uzdravit nebo o hlavu zkrátit...

Kde se pohádka Lotrando a Zubejda natáčela

Tato tak trochu cizokrajná pohádka Lotrando a Zubejda byla natáčena na mnoha krásných místech naší republiky – na hradě Zvíkov, hradě Valečov, nebo ve skanzenu Veselý kopec, kde měl pohádkový domov drvoštěp Drnec a jeho rodina. Exotické sultánství Solimánské našlo svou podobu v Bulharsku, konkrétně ve městech Šumen, Balčik a Nesebar.


Videa k pohádce Lotrando a Zubejda (3)


Lotrando a Zubejda - Už jedou?

Netrpělivý sultán říká kárá strážného na věži slovy " No vidíš, když se díváš pořádně, tak jedou."


Lotrando a Zubejda - Vládce náš

"Vládce náš, slunce naše jasné" zvolají poddaní sultána Solimána a zaboří svou hlavu do plného talíře.


Lotrando a Zubejda - Volejte sláva

Sultán Solimán je šťastný, že se jeho dcera Princezna Zubejda konečně uzdravila a proto volá: "Volejte sláva a tři dny se radujte".

Zobrazit všechna videa (3)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (10)


Lotrando:"Není to náhodou práce?" Drnec:"Co jinýho by to bylo?


Sultán Solimán: „Ona papá! Ona nepapá! Ona se nacpává!”


Sultánovi sluhové: „Vládce náš, slunce naše jasné!”

Zobrazit všechny hlášky (10)

Související články

Pohádkový svět: V Českém království se přemnožili loupežníci!
Loupežníci zažívají zlaté časy a to především v České kotlině. Jejich množství nezadržitelně stoupá.
Celý článek
TOPlist