Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Loupežnická pohádka

Fandím

31 fanoušků

304.místo

Veselý příběh o strašlivém Lotrandovi, který chtěl mít ze svého synka vzdělaného učence…. Presně tak bychom mohli zkráceně popsat děj Loupežnické pohádky, kterou natočila v roce 1980 režisérka Libuše Koutná. Film vznikl na motivy pohádky Karla Čapka a v hlavních rolích uvidíme skvělé české herce jako je Vladimír Menšík, Josef Vinklář, nebo Uršula Kluková.

 

lotrando

Starý Lotrando umírá...

 

Děj Loupežnické pohádky

Jak už bylo řečeno dříve, hlavní postavičkou pohádky je starý loupežník Lotrando, který žije v jednom strašidelném lese se svými kumpány a synkem Lotrandem. Jenomže starý pán chce pro své dítě něco víc, než obyčejný zlodějský život, a tak se rozhodne poslat mladíka na studie….

Lotrando ml. je ale dost citlivý chlapec, a když pak navíc získá vzdělání, tak už se mu vůbec nebude chtít vracet k loupežnickému řemeslu! Jenže takhle si to zase starý pán nepředstavoval. Jeho dítě má být vzdělané, to ano…! Ale aby se v životě věnoval jiné profesy? S tím by přece starý Lotrando nemohl souhlasit, takže bylo lepší, že se synkova loupežničení ani nedožil….

 

lotrando

Lotrandova nová práce...


Mladík se totiž z poslušnosti pokoušel najít své místečko mezi tlupou lupičů, ale jejich práce mu stejně moc nešla…. Až jednoho dne se konečně usmálo štěstí i na něj. Ne, nebojte, z Lotranda se nestal strašlivý zloděj, co běhá po lese s puškou. On jen začal pracovat jako státní úředník a vybíral peníze od pocestných….


Videa k pohádce Loupežnická pohádka (1)


Loupežnická pohádka

Pohádka vypráví o strašlivém loupežníku Lotrandovi, který udělal zásadní chybu, když poslal svého jediného synka, Lotranda mladšího na studie. ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Loupežnická pohádka (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist