Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Modrý pták

Fandím

17 fanoušků

401.místo

Česká filmová pohádka byla natočena v roce 1993. Režie se ujala Jana Semschová.

 

Král Šarmán je zaklet v modrého ptáka

Král Šarmán je zaklet v modrého ptáka

 

Děj pohádky Modrý pták

Král jedné země je velice zarmoucen, jelikož mu právě zemřela žena. V tu chvíli se po 200 letech probouzí víla Soussio a její bratranec kouzelník. Víla pošle královi utěšitelku, matku své svěřenkyně Tritónky. Předá matce náhrdelník z perel a pokaždé, když si ho nasadí, je velice krásná. Dcera Tritónka je ovšem stále ošklivá, zlá a drzá. Matka pomůže královi nést břemeno smutku a brzy se koná zásnubní hostina. Nová královna a Tritónka nechtějí nic jiného než královský trůn a vládnout v zemi. K tomu ale potřebují, aby dcera krále, princezna Florina, zmizela.

Na královský ples, který se pořádá pro Tritónku, přijede král Šarmán z modrého království, svěřenec bratrance víly Soussio. Na první pohled se zamiluje do Floriny. Královna nechá princeznu Florinu uvěznit ve věži a vymyslí na krále Šarmána lest. K tomu jí pomáhá komoří a víla Soussio. Král Šarmán předá Tritónce prsten, kterým jí slíbí věčnou lásku. Když se dozví o podvodu, že mu podstrčili Tritónku místo Floriny, je už pozdě. Buď si Tritónku vezme za ženu, nebo ho Soussio promění na sedm let v modrého ptáka. A tak se z krále stane zvíře za porušení královského slibu.

 

Florina se do Šarmána zamiluje, i když nemá lidskou tvář

Florina se do Šarmána zamiluje, i když nemá lidskou tvář


Král noc co noc létá za Florinou do věže a nosí jí dary, vyznávají si lásku. Když se o jejich schůzkách dozví královna s Tritónkou, pokusí se ptáka zabít. Víla Soussio uzná, že obě ženy zachází moc daleko a jde se poradit za bratrancem. Víla vrátí královi Šarmánovi lidskou podobu, ale stále žádá, aby se oženil s její svěřenkyní Tritónkou. Mezitím se královna s komořím dohodnout na společném vládnutí v zemi a krále uvězní v hladomorně. Královna i komoří však touží po samostatné moci a navzájem si do pití nalijí jed. Oba umírají. Princezna Florina je osvobozena z věže a jde zachránit krále Šarmána do křišťálového zámku. Víla Soussio je z drzé Tritónky nešťastná a zřekne se jí. Tritónka musí vrátit královi Šarmánovi prsten a ten ho předá Florině. Víla Tritónku promění ve tři trny jako na znamení závisti a zlosti.


Videa k pohádce Modrý pták (1)


Modrý pták (celá pohádka)

Pohádka Modrý pták nám představí dvě mocné pohádkové bytosti. Vílu Sousio a jejího bratránka kouzelníka. Oba dva mají své chráněnce v lidském světě a ...

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist