Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Na vlásku

Fandím

100 fanoušků

103.místo

Animovaná americká pohádka plná krásných písniček byla natočena v roce 2010 režiséry Byronem Howardem a Nathanem Grenem.

 

Locika žila celý život ve vysoké věži

Locika žila celý život ve vysoké věži

 

Děj pohádky Na vlásku

V lese roste kouzelný kvítek, který za zvuku písně přináší tomu, kdo píseň zpívá, život a mládí. Květ našla stará čarodějka, která má díky němu věčné mládí. Kvítek proto skryje v horách. Po kvítku ale také pátrají stráže. Jejich královna je totiž nemocná a kvítek je její záchrana. Naštěstí květ včas najdou a královna se nejen uzdraví, ale porodí krásnou dívku se zlatými vlasy. Když zjistí čarodějka, co se stalo, ukradne malou princeznu jejím rodičům a ukryje ji ve věži. Uplyne spoustu let a z malé princezny Lociky je již teenager, který by rád objevoval svět.

To ale nejde, protože jí její máti drží ve vysoké věži. Sama se do věže dostává po Locičiných vlasech, které jsou velice dlouhé. Čarodějka totiž čerpá své mládí právě z Locičiných zlatých vlasů. Královští rodiče svoji dceru hledali léta a léta, ale vše bylo marné. Proto alespoň každý rok, v den princezniných narozenin, pouští vzhůru k nebi tisíce lampiónů. Locičiny narozeniny se kvapem blíží a dívka by si přála vidět lampióny na vlastní oči. Být přímo u toho, ale to ji její máti nechce dovolit. V tutéž dobu se do hradu vkrade trojice lupičů, kteří ukradnou korunu.

 

Locika vždy pustila dolů své dlouhé vlasy

Locika vždy pustila dolů své dlouhé vlasy

 

Nejchytřejší Evžen svým kumpánům uteče i s korunou. V patách mu je ale kůň Maximus, který chce zloděje chytit za každou cenu. Evžen utíká tak dlouho, až se dostane k podivně vysoké věži, kde se skrývá Locika se svým kamarádem chameleónem Pascalem. Locika se nejprve neznámého mladíka bojí, ale po chvíli se rozhodne mladíka využít. Ukryje korunu a chce mu ji dát pod tou podmínkou, že ji vezme k těm podivným hvězdám, které každý rok vidí. Mladík nejdřív nechce, ale nakonec souhlasí.

Tak začíná Locičino velké dobrodružství. Dívka má sice výčitky vůči své máti, ale na druhou stranu ji láká toto neznámé dobrodružství. Oběma jsou však v patách čarodějka, naštvaní Evženovi kumpáni a královský kůň Maximus. Evžen se do Lociky postupně zamiluje. Když ale zjistí, kdo Locika ve skutečnosti je, je pozdě. On se díky lsti čarodějky, která se spolčila s Evženovými kumpány, dostává do královského vězení. Chce Locice pomoci, ale sám nic nezmůže. Do celé věci se vloží Maximus, který má Lociku rád, a proto Evženovi pomůže z vězení. Evžen se dostává do věže, ale čarodějka ho chce zabít.

 

Locika se vydala do světa za dobrodružstvím

Locika se vydala do světa za dobrodružstvím

 

Mladík je raněn, ale z posledních sil ustřihne Locice její zlaté vlasy a tím porazí čarodějku, po které zbyl jen prach. Locičiny vlasy už ale nejsou zlaté, ale hnědé. Locika plakala nad ztrátou Evžena a její slzy mladíka uzdravily. Evžen pak vzal Lociku na hrad k jejím pravým rodičům. 


Videa k pohádce Na vlásku (1)


Na vlásku - Šťastně až navěky

Je tu velký den! Princeznu Lociku a Evžena čeká svatba. Vše vypadá perfektně, jenže přichází okamžik, kdy kůň Maximus ztratí prstýnky... ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Na vlásku (0)


Přidej písničku

Tapety (8)


Zobrazit všechny tapety (8)

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (7)


Pánev! Tak to je nejvíc.


Evžen Houžvička: Ale no tak! Co mi zabrání si tu brašnu prostě vzít?! Locika: Tahle pánev!


(Mluví o svatbě.) Evžen Houžvička: A po letech žádání a žádání a žádání jsem konečně řekl ano. Locika: Evžene?! Evžen Houžvička: No jo, já požádal ji.

Zobrazit všechny hlášky (7)

Vaše názory

Sdělte svůj názor na pohádku Na vlásku ostatním
  • 02.05. | 18:45 kika1910

    kde si pustím ty pohádky

Související články

Bude mít animovaná komedie Na vlásku pokračování?
Režisér a herec ze seriálu Arrested Development Jason Bateman v současné době produkčně připravuje nový animovaný film.
Celý článek
TOPlist