Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O chudém královstvíčku

Fandím

20 fanoušků

377.místo

Pohádku O chudém královstvíčku natočila v  roce 1979 režisérka Vlasta Janečková. Pohádka je plná obrázků od známého českého malíře Josefa Lady.

 

Princezna Anka byla pěkné zlobidlo

Princezna Anka byla pěkné zlobidlo

 

Děj pohádky O chudém královstvíčku

Princezna Anka je zlobidlo. Z každého si dělá legraci, sousedům chodí na ovoce nebo hrách a svému otci královi Antonínu Lojzovi XI. přidělává starosti. Jednou si vymyslela, že hoří a zburcovala tak celou vesnici pro nic za nic. Král jí proto dal domácí vězení. Její kousky také lezly krkem tamnímu obchodníkovi, který se umluvil s místním čertem Haramášem, že ji potrestají. Čert ji měl odnést do pekla.

Anku načapal zrovna na hrachu, a tak chtěl zlobivou princeznu potrestat. Vzal ji do pytle a na kole uháněl do pekla. Cestou se mu to ale rozleželo a trochu se začal zlobivé Anky bát. Vyložil ji proto v domku loupežníků. Tito loupežníci ale vůbec nevypadali hrozivě, ba naopak. Upravení mladíci, kteří bydleli v čistě uklizeném domku. To se ale Ance vůbec nelíbilo. Chtěla, aby ji unesli loupežníci, ze kterých půjde strach, a tak začala její hra na unesenou princeznu.

 

Anka vyhlásila poplach, že hoří

Anka vyhlásila poplach: "Hoří"

 

Loupežníkům opatřila roztrhané šaty a domů poslala dopis, v němž popisovala svůj únos. Myslela si, že ji přijde zachránit urozený rytíř, ale dny plynuly a rytíři nepřicházeli. Anka si proto vymyslela draka, ale stále nic. Loupežníci ji chtěli rozveselit, a tak se rozhodli najít prince. Mezitím se Anka vydala do lesa a objevila draka. Drak ale nebyl vůbec děsivý. Česal si vlasy a zpíval u toho. Anka zjistila, že patří čarodějnici, která byla známá v jejich vesnici a umluvila se s ní, že jí draka půjčí.

Nadšená se vrátila zpět k loupežníkům, kteří již našli prince. Byl to princ Vendelín. V televizních obrazovkách právě běžela zpráva o pohřešovaném princi. Princezna ale dostala nápad. Královští rodiče obdrželi pozvánky a mohlo se konat představení o vysvobození princezny. Prince ale neprojevil žádné hrdinství a drak už vůbec nepůsobil děsivě. Společně totiž zpívali a Anka se proto o vysvobození musela postarat sama.

 

Pro svůj plán potřebovala Anka draka

Pro svůj plán potřebovala Anka draka

 

Vendelín si ale Anku vzít nechtěl, protože se jí bál a Anka takového nekňubu také nechtěla. Král Antonín Lojza XI. navíc prohlédl celý podvod své dcery a dal jí domácí vězení.


Videa k pohádce O chudém královstvíčku (1)


O chudém královstvíčku (celá pohádka)

O chudém královstvíčku je veselá pohádka natočená podle námětu Josefa Lady. Pohádka vypráví o nezbedné princezně Ance, kterou čert Haramáš za trest ...

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist