Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O chytré kmotře lišce

Fandím

88 fanoušků

116.místo

Český večerníček O chytré kmotře lišce natočil v roce 1983 Eduard Hofman. Kreslený seriál je dílem Josefa Lady. Celý večerníček namluvila Jiřina Bohdalová.

 

Kmotra Liška se chtěla podobat lidem

Kmotra Liška se chtěla podobat lidem

Děj seriálu O chytré kmotře lišce

Do Hájovny u pěti buků se dostane malá lištička, kterou hajný Vobinuška přinese svým dvěma dětem Růžence a Jeníkovi. Lištička je ubytována ve psí boudě, na což se jen s nelibostí dívali psi Sultán a Hektor. Děti byly z malé lištičky unešené a pořád si s ní hrály. Lištička si na ně za čas zvykla a děti jí přirostly k srdci. Růženka jí také četla různé pohádky o chytrých liškách, a tak se liška naučila rozumět lidské řeči.

Sultán a Hektor na lišku žárlili, a povídali si o ní nepěkné věci, za což je ale liška dokázala vytrestat. Oba psi jí potom pobyt v hájovně tolik zprotivili, že raději odešla. Tahle liška ale nebyla jen tak obyčejná. Chtěla se totiž podobat lidem, a tak měla ve své noře nejen houpací křeslo, na kterém ji jako malou houpal hajný, ale také všelijaké věci, které se spíš hodí do lidského domova.

 

Liška měla věci, které vlastní lidé

Liška měla věci, které vlastní lidé

 

Ona se totiž chtěla podobat lidem, a tak vždy vyrážela do blízké vesnice, kde zažívala různá dobrodružství. Nejvíce měla ale spadeno na dobroty místního řezníka. Ve vsi bylo plno věcí, které stály za prozkoumání a protože byla liška zvědavá, nemohla si nic nechat ujít. Jednou měla liška veliký hlad, a tak se vydala k hájovně lesníka Březiny, ten zrovna vysvětloval malému Venouškovi, jak včera objednával po telefonu šunku u řezníka Špejlíka.

Lišce se telefon zalíbil, a protože uměl lidskou řeč, tak si šunku hned po telefonu objednala. Představila se jako pan Březina a chtěla šunku dovézt do vykotlaného dubu na křižovatce. A co se nestalo, šunku za chvíli opravdu dal pan Špejlík do dubu a liška si tak pochutnala. Jenomže když tak seděla, začala přemýšlet, že udělala špatnou věc, a proto přísahala, že panu Špejlíkovi šunku nahradí.

Epizody

1. V hájovně u pěti buků
2. Nový domov
3. Povedený rybolov
4. Stolečku, prostři se!
5. Čertovský gramofon
6. Sláva telefonu!
7. Smělý dopis
8. Výprava do Nohavic
9. Poklad na silnici
10. Liška se stává slavnou
11. Zkouška na hajného
12. Jak se kníže div nerozsypal smíchy
13. Hajný z Malinového vršku


Videa k pohádce O chytré kmotře lišce (12)


O chytré kmotře lišce - Jak se knížepán div nerozsypal ...

Po incidentu v lese sepsala liška hned žádost o místo hajného. Kníže se rozhodl, že ji opravdu jmenuje a pozval ji na zámek, ale když uviděl a poznal ...


O chytré kmotře lišce - Výprava do Nohavic

Kmotra liška převlečená za starou babičku se vydala k řezníkovi pro šunku. Dokázala ošálit řezníka a o kořist se rozdělila s ostatními liškami. ...


O chytré kmotře lišce - Poklad na silnici

Liška přemýšlela, jak zaplatí řezníkovi šunky, o které ho obelstila. Když tu objevila na silnici peněžnku s nějakými papírky. Liška zaslechla, že ty ...

Zobrazit všechna videa (12)

Písničky k pohádce O chytré kmotře lišce (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (6)


Zobrazit všechny omalovánky (6)

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist