Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O človíčkovi

Fandím

96 fanoušků

109.místo

Kreslený seriál O človíčkovi, který podle námětů Zdenky a Pavla Teisingerových natočil režisér Josef Lamka, vznikl v roce 1985. Človíčkova dobrodružství se odvíjejí ze srážky malého a bezbranného tvora s nepřátelským pravěkým světem a jsou plná laskavého humoru.

 

Hlavní hrdina seriálu je Človíček

Hlavní hrdina seriálu je Človíček

Děj seriálu O človíčkovi

Pravěký svět je plný nástrah a nebezpečí, která mohou číhat na každém kroku. Člověk se v této době musí spoléhat hlavně na přírodu, která je jediným zdrojem obživy. Právě v takovémto světě žije hlavní hrdina seriálu Človíček.

V jednom z dílů se Človíček probudí, když zakokrhá pravěký kohout a v domečku hledá něco k jídlu. Nic tam není a žaludek se už hlásí o slovo, a tak se vydává na lov. Jde po stopách, až dojde k velkému zvířeti, kterého se ale zalekne a raději uteče. Za chvíli ale narazí na menší zvíře – psa. Ten se k němu chová přátelsky.

 

Človíček získá čtyřnohého přítele

Človíček získá čtyřnohého přítele


Když Človíček hodil svým oštěpem, tak mu ho pes donesl. Človíček ho nemohl zabít. Navíc ho pes začal olizovat. Tak si Človíček našel nového čtyřnohého přítele. Společně se vydali hledat potravu. Človíček uviděl na stromě třešně, tak pro ně vyšplhal. Dřív než je stihnul utrhnout, sezobnul je kos. Človíček se zlobil, protože po něm kos navíc hodil pecky.

Človíček si je ale vzal a začal s nimi žonglovat, házet si a hrát s pejskem, a pak dostal nápad. Šel domů, patou vyvrtal důlek a dal do nich pecky, které zahrabal. Kos zahrabané pecky ne a ne najít. Z pecek pak vyrostla třešeň, která urodila velké množství třešní. Človíček očesal půlku, která se mu vešla do koše, a šel je dát do domečku.

 

Človíček musí čelit nástrahám přírody

Človíček musí čelit nástrahám přírody


Jenomže přilétl kos, který druhou půlku sezobal, ale měl tak velké břicho, že se sotva valil a málem neutekl ani psovi. Touto potupou se kos sám vytrestal. Z pecek si Človíček vypěstoval další stromy, a tak se nemusel spoléhat jen na to, co najde v přírodě. Celým seriálem diváky provádí hlas Jiřího Wimmera.

 

Epizody

1. Jak si vykřesal první jiskřičku
2. Jak měl pro strach uděláno
3. Jak se konečně vyspal
4. Jak za sebou zabouchl dveře
5. Jak si nasbíral borůvky
6. Jak si nabral vodu

7. Jak vyzrál na kosa

8. Jak se vezl z kopečka

9. Jak se začalo kouřit z komína

10. Jak se ohřál v cizí kůži

11. Jak mu nechtěly uletět včely

12. Jak si vystřelil z opic

13. Jak přestal být sám


Videa k pohádce O človíčkovi (13)


O človíčkovi – Jak přestal být sám (13.díl)

Všichni kolem žili v páru, jen človíček ne, ale i jemu se podařilo najít si družku.


O človíčkovi – Jak se konečně vyspal (3.díl)

Človíček přebýval na pustině, kde pořád běhala divá zvěř a hlavně divoký býk, který mu nedopřál chvíli odpočinku a hlavně kvalitního spánku. Jak si ...


O človíčkovi - Jak si vykřesal první jiskřičku (1.díl)

Animovaný český večerníček O človíčkovi vypráví o človíčkovi, který se ničeho nebojí, ví si se vším rady a dovede si v divokém pravěku, plném ...

Zobrazit všechna videa (13)

Písničky k pohádce O človíčkovi (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist