Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O cvrčkovi

Fandím

61 fanoušků

168.místo

Kreslený seriál Zdeňka Milera vznikl v roce 1977. Přesto, že je seriál už hodně starý, má stále dětem co říci. Hudbu k seriálu složil Vadim Petrov.

 

Cvrček si zahraje na housličky společně se svými kamarády

Cvrček si zahraje na housličky společně se svými kamarády

 

Děj seriálu O cvrčkovi

Hlavním hrdinou seriálu je malý drobný cvrček, který se setkává s řadou přátel, jako jsou například tesařík, ježek, chrobák a čmelák. Kromě svých přátel se ale také setkává se svými nepřáteli pavoukem a chroustem. Cvrček umí také krásně hrát na své malinkaté housličky různé písničky.

V jednom dílu se cvrček potýká se silným větrem. Protože je ale malinký, tak se před vichrem schová do sklepa. Ve sklepě ale ztratí své housličky a začne plakat, až z toho usne. Když se ráno probudí, vidí ve sklepě velkou basu se smyčcem. Chvíli zkouší velkým smyčcem na basu hrát. Potom vyšplhá na basu a ve škvírách uvidí své milované housličky. Jde si pro ně, ale zpět už se nemůže dostat.

Je smutný, a proto začal hrát na housle a basa s ním začala tančit po celé místnosti, až basa spadla a cvrček vypadl a udělal si bouli. Na basu se rozzlobil a chtěl utéct ven, ale pršelo a voda ho opět zanesla zpět. Byla mu zima, a tak, aby se zahřál, začal znovu hrát a basa znovu tancovat. Už se na ni vůbec nezlobil a společně si zatancovali. Příhody malého cvrčka můžeme sledovat hned v několika epizodách.

 

Epizody

1  Cvrček a pavouk

2  Cvrček a housličky

3  Cvrček a stroj

4  Cvrček a pila

5  Cvrček a basa

6  Cvrček a bombardon

7  Cvrček a slepice


Videa k pohádce O cvrčkovi (7)


O cvrčkovi - Cvrček a slepice

Díl Cvrček a slepice. Cvrček hraje beruškám na své housličky, když v tom se objeví slepice. Berušky utečou, ale cvrček zabraný do své hudby neuteče. ...


O cvrčkovi – Cvrček a pavouk

Našeho milého Cvrčka chytne zlý pavouk. Co teď? Nezbývá nic jiného, než držet našemu hrdinovi pěsti. :) ...


O cvrčkovi – Cvrček a bombardon

Díl Cvrček a bombardon. Cvrček krásně hraje a všechna zvířátka při té hudbě usínají. Najednou se však zjeví brouk, který hraje na bombardon. Cvrček ...

Zobrazit všechna videa (7)

Písničky k pohádce O cvrčkovi (0)


Přidej písničku

Obrázky (1)


Zobrazit všechny obrázky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist