Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O Dorotce

Fandím

44 fanoušků

219.místo

Další z krásných českých večerníčků, který jistě přinese úsměv na tvář nejednoho malého diváka…. Tak přesně to je kreslený seriál O Dorotce, který v roce 1971 natočila režisérka a zároveň spisovatelka Božena Možíšová. Kreslenou podobu pohádce dodal pan Jiří Kalousek a pro všechny děti i rodiče společně vytvořili 10 veselých epizod.

 

O Dorotce.

Dorotka a její věrný kamarád Koko.

 

Děj pohádky O Dorotce

V seriálu se nám představí dvě hlavní postavičky. První z nich je malá blonďatá holčička Dorotka, kterou povětšinou uvidíme v roztomilých bílých šatičkách a dlouhých podkolenkách. Druhým hrdinou je potom její nejlepší kamarád, modrožlutý papoušek Koko.

Oba dva přátelé vymýšlejí nejrůznější zábavné hry, zažívají spoustu nezapomenutelných dobrodružství, ale občas provedou i nějakou tu lumpárnu….

 

O Dorotce

Dorotka chtěla být zpěvačkou...


 

Během deseti příběhů pohádky o Dorotce tak určitě budeme mít o legraci dobře postaráno. Společně s Dorotkou, Kokem a ostatními se budeme třeba učit odříkávat abecedu, hrát na klavír, ale také budeme stavět hrad z kostek, nebo si půjdeme pořádně zasáňkovat....

Seznam jednotlivých epizod

1. DOROTKA a papoušek
2. DOROTKA a ježibaba
3. DOROTKA a hvězda
4. DOROTKA a hodiny
5. DOROTKA a drak
6. DOROTKA a abeceda
7. DOROTKA a zpěvák
8. DOROTKA a pštros
9. DOROTKA a straka
10. DOROTKA a plamínek


Videa k pohádce O Dorotce (10)


O Dorotce - Dorotka a pštros

Dorotka se svým papouškem zavítá do zoologické zahrady. Tady Dorotka objeví velké vejce, které si i přes papouškův zákaz odnese domů.


O Dorotce - Dorotka a straka

Dorotka si pořídila krásný náhrdelník, který se líbí i papouškovi. Jenže z náhrdelníku se naši kamarádi netěší dlouho. Je tu totiž straka zlodějka. ...


O Dorotce - Dorotka a abeceda

Papoušek Koko je pěkně nervózní, protože Dorotka se nechce učit abecedu. Raději sní o úžasné krasobruslařce, kterou by mohla být.

Zobrazit všechna videa (10)

Písničky k pohádce O Dorotce (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist