Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O hloupé havířce

Fandím

36 fanoušků

275.místo

Veselá česká pohádka O hloupé havířce byla natočena v roce 1990 na motivy spisovatele Jana Drdy. Do režijního křesla tentokrát usedla paní Vlasta Janečková a film obohacují i známí čeští herci jako je Naďa Konvalinková, Libuše Havelková, nebo třeba Bára Hrzánová. Neobyčejný příběh hloupé havířky tak určitě přiláká k obrazovkám nejen děti, ale možná i rodiče.

 

havir

Honza se vydal do světa...

 

Děj pohádky O hloupé havířce

Filmová pohádka O hloupé havířce zavede všechny diváky do malé vesničky, kde žije jedno důvěřivé děvče jménem Barborka. Společně s ní obývá domek i její milý a hlavně neuvěřitelně trpělivý manžel Honza, kterému havířka občas přichystá dost nepříjemné chvíle.

Jednoho dne ale dojde trpělivost i dobrému havíři a tak se rozhodne raději vydat do světa. Abyste pochopili, on by totiž rád zjistil, jestli někde žije někdo hloupější, než je jeho žena…?! Jenomže země je opravdu ohromě veliká a lidí na ní žije také hodně. A bohužel se tu najde i spousta hlupáků, o čemž se přesvědčí i sám Honza.

 

Bara.

Baruška je až moc důvěřivá.


Nakonec se tedy docela rád vrátí domů ke své milé a tak trochu naivní manželce Barunce. A že se havířka vůbec nezměnila? Inu, jak praví naše pohádka, hloupost je zkrátka věčná….

S příběhem O hloupé havířce ale naštěstí zažijeme i spousty skvělé zábavy, takže určitě stojí za to podívat se na něj až do konce….


Videa k pohádce O hloupé havířce (1)


O hloupé havířce - celá pohádka

O hloupé havířce je česká veselá pohádka z roku 1990. Pohádkový příběh vypráví o havíři Honzovi, který se vypraví do světa, aby zjistil, jestli ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O hloupé havířce (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist