Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O Honzovi a Barušce

Fandím

48 fanoušků

204.místo

Pohádkový muzikál z roku 1977 O Honzovi a Barušce režíroval Jiří Adamec. Pohádka je o Honzovi, který přece vždy nemusí vysvobodit jen princeznu, ale třeba i obyčejnou holku.

 

V každé pohádce nemusí Honza získat princeznu

V každé pohádce nemusí Honza získat princeznu

 

Děj pohádky O Honzovi a Barušce

Honza je syn mlynáře, ale ve mlýně nemají žádné peníze a chybí někdo, kdo by ve mlýně pomohl. Proto otec přijde s návrhem, že by se měl Honza oženit. Ale Honza má ještě lepší nápad – jít do světa a tam se třeba nějaké děvče také najde. Ještě než vyrazí, varuje ho otec, ať se vyhne černému lesu, o kterém se povídá všelicos. Honza tedy jde, ale černému lesu se nevyhnul.

Při své cestě narazil na chaloupku, v níž bydlel starý dědek. Slíbil Honzovi, že ho naučí vše, co umí, ale musí ho ve všem poslechnout. Navíc mu přísně zakázal otevřít černé dveře v chaloupce. Honza byl ale zvědavý a dveře přeci jen otevřel a objevil za nimi dívku zahalenou závojem. Dívka byla Baruška, která se kdysi ztratila, ale ve skutečnosti ji držel zlý dědek pod zámkem, protože si ji chtěl vzít.

 

Honza se dostal k dědovi, který mu slíbil, že ho všemu naučí

Honza se dostal k dědovi, který mu slíbil, že ho všemu naučí


Navíc měla závoj, kterým si dědek Barku pojistil. Honza slíbil Barunce pomoc, ale zatím ji za dveřmi nechal a čekal, co zlý děda udělá. Dědek se vrátil do světnice a Honza dělal, jakoby se právě probudil a dostal velký hlad. Dědek vytáhl kouzelný ubrousek a řekl: „Ubrousku prostři se!“ Na ubrousku se objevila spousta jídla, Honza se najedl a dělal, že spí. Dědek šel mezitím za Barunkou a Honza viděl, že dívka mluvila pravdu.

Honza potom Barunku vzal a společně utekli. Jenomže Honza byl hodně zvědavý a chtěl Barku vidět bez závoje, a proto jí ho strhl. V tu ránu ale Barunka zmizela a Honzovi zbyly jen oči pro pláč. Seděl v lese a naříkal, ale v tom přišli 3 bratři, kteří se hádali o dědictví po otci. Nechal jim totiž klobouk, který když se nasadí, tak člověk získá velkou sílu. Kabát, který umožní být neviditelný a boty, které donesou, kam si jen dotyčný bude přát.

 

Honza si do mlýna přivedl nevěstu

Honza si do mlýna přivedl nevěstu


Bratři věci vyměnili za kouzelný ubrousek a hodovali. Honza mezitím vysvobodil Barunku, kterou opět uvěznil zlý dědek. Společně pak šli za bratry, kteří po dobrotách z ubrousku pěkně přibrali na váze. Bratři byli sami, a proto rádi přijali nabídku, jít s Honzou a Barunkou zpátky domů do mlýna. Starý mlynář a jeho žena měli konečně hned několik šikovných rukou, které zastaly veškerou práci.


Videa k pohádce O Honzovi a Barušce (1)


O Honzovi a Barušce (celá pohádka)

Honza by si měl najít nějakou nevěstu a tak vyrazí do světa. Při své cestě narazí na chaloupku, v které bydlí starý dědek. Vypadá, že je hodný, ale ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O Honzovi a Barušce (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Pohádkoví herci: Josef Kemr
Josef Kemr byl vynikající český herec. V pohádkovém světě moudrý stařík, který to dotáhl až na knížete.
Celý článek
TOPlist