Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O nejchytřejší princezně

Fandím

16 fanoušků

415.místo


Pohádku O nejchytřejší princezně natočil v roce 1987 Vladimír Karlík. V hlavních rolích se představili Mahulena Bočanová a Jan Čenský.

 

Princezna dávala svým nápadníkům hloupé otázky

Princezna dávala svým nápadníkům hloupé otázky

 


Děj pohádky O nejchytřejší princezně


V jednom království žije princezna, která si o sobě myslí, že je  nejchytřejší. Opak je ale pravdou. Nejenže si myslí, že je nejchytřejší, je také nafoukaná a domýšlivá. Své nápadníky chce vždy vyzkoušet, ale její otázky jsou tak hloupé, že na ně žádný nápadník nedokáže odpovědět. Jednou se o její ruku ucházel také princ, který princezně padl do oka. Dávala mu své hloupé otázky, což si princ nenechal líbit a řekl princezně, že je hloupá a že takovou ženu nechce.
Princezna se urazila a chtěla se naučit čarovat, aby mohla prince proměnit v mravence. Ve skutečnosti se jí ale princ líbil a chtěla ho najít. Král s královnou proto nechali poslat pro kouzelnici Okulárovou, která měla naučit princeznu čarovat. Okulárová souhlasila, ale pod podmínkou, že jí dají, co si bude přát. Král s královnou souhlasili a v tu ránu zmizela Okulárová i s princeznou. Shodou okolností žila Okulárová v zámku prince, který padl princezně do oka.

 

Princ chtěl princeznu za její hloupost potrestat

Princ chtěl princeznu za její hloupost potrestat


Okulárová měla kouzelné brýle, skrz něž vždy viděla, co si kdo opravdu myslí. Princezna chtěla získat prince, proto se jí rozhodla Okulárová pomoci. Princeznu proměnila v služku a měla sloužit  princi. Princ ji poznal, ale dělal, že ji niky neviděla a poručil jí, aby mu přinesla knihu. Princezna byla ale hloupá a o knihách nic nevěděla.
Tak to šlo den za dnem a princezna v knihách více a více četla. Princezna už nebyla hloupá, což zjistili i princ. Konečně mohl s pravdou ven a řekl jí, že celou dobu věděl, že je to princezna, ale chtěl ji jen vytrestat. Princezna pochopila, že byla hloupá a byla ráda, že se konečně něco naučila a že si ji princ chce vzít.

Při práci v knihovně se princezna mnohému naučila

Při práci v knihovně se princezna mnohému naučila


Videa k pohádce O nejchytřejší princezně (1)


O nejchytřejší princezně (celá pohádka)

Pohádka nás zavede do království, ve kterém žije princezna, která si o sobě myslí, že je ta nejchytřejší. Není to však pravda a tuhle pravdu jí řekne ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O nejchytřejší princezně (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist