Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O Popelákovi

Fandím

48 fanoušků

205.místo

Kdo by neznal překrásnou pohádku o Popelce? Jestli se ale jednou chcete podívat na tento klasický příběh z trochu převrácené a humorné strany, určitě si pusťte film O Popelákovi….

Pohádka byla natočena na motivy Josefa Lady a režie se ujala paní Vlasta Janečková. V hlavních rolích se můžeme těšit na známé české herce jako je Petr Kostka, Květa Fialová, nebo třeba Ivanka Devátá.

 

popelak.

Popelák a jeho rozmazlení bratři u snídaně...

 

Děj pohádky O Popelákovi

Hlavním hrdinou pohádky je mladý hoch jménem Popelák, který žije s macechou, nevlastními bratry a tatínkem v jednom malém stavení. Popelák je moc pracovitý a zastane tolik povinností, jako nikdo jiný….

Ono mu také bohužel nic jiného nezbývá. Jeho macecha je totiž pěkně zlá a panovačná ženská a nevlastní bratři ke všemu tuze rozmazlení. Popelák to zkrátka nemá doma moc jednoduché.

 

popelak.

Mladá princeznička je opravdu moc krásná...


Jednoho dne se mu ale poštěstí a dostane se na královský bál, kde okouzlí samotnou princeznu. Jenomže v žádné pohádce není cesta za štěstím jednoduchá, takže i v příběhu O Popelákovi nás čeká pár složitých chvilek.

Princezna si totiž bude muset svého milého neznámého, do kterého se na plese zamilovala, nejprve najít. A hledání to bude dost originální! Jediné, co jí po mladíkovi zbylo, je jeho obrovský střevíc. Princezničce tedy nezbude nic jiného, než procestovat celé království a hledat toho, komu bota padne. Co myslíte vy, povede se jí nakonec s milým Popelákem setkat…?


Videa k pohádce O Popelákovi (1)


O Popelákovi (celá pohádka)

Pohádka O Popelákovi je trošičku jiná verze na Popelku, kterou vytvořil Josef Lada. 

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O Popelákovi (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist