Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O princezně, která ráčkovala

Fandím

118 fanoušků

86.místo

Pohádka O princezně, která ráčkovala byla natočena v roce 1986 režisérem Vladimírem Karlíkem. Pohádka je plná pěkných písniček, které se vryjí do paměti snad každému.

 

Pan rádce neustále okrádá královnu Karolínu I.

Pan rádce neustále okrádá královnu Karolínu I.

 

Děj pohádky O princezně, která ráčkovala

V tomto netypickém království žije hypochondrická královna Karolína I., o kterou neustále pečuje chůva, namyšlená princezna a vypočítavý pan rádce. Království se chystá oslavit letos již druhé narozeniny princezny Karolíny II. Princezna je ale nazlobená, protože nemůže najít svůj růžový hrníček s tanečnicí. Za zmizení hrnečku viní zahradníka Kryštofa. Kryštof pracuje na zámku jako zahradník. Skromnému a hodnému mladíkovi se princezna líbí.

Království má ještě jednu zvláštnost – všichni v něm ráčkují. Princezna se totiž dozvěděla o pratetě, která měla tak vznešené „ER“, že si ji chtěl vzít jen paví král. Královna se místo o kralování stará jen o své nemoci a vůbec si nevšímá toho, že ji neustále okrádá pan rádce. Snad jen chůva a její syn Kryštof  nepřišli o rozum a nad princezninými vrtochy kroutí hlavou. Chůva má už všeho dost a poradí královně, aby princeznu provdala. Společně s Kryštofem uspořádají námluvy, ale princezna nikoho nechce, protože er jejích nápadníků není dost urozené.

 

Aby Kryštof zachránil princeznu před svatbou s rádcem, předstíral urozeného prince

Aby Kryštof zachránil princeznu před svatbou s rádcem, předstíral urozeného prince

 

Nakonec se o princezninu ruku uchází sám pan rádce, jehož er je dost urozené. Karolína se zalekne, ale v tom do sálu přijde princ, jehož er je stejně urozené jako princeznino. Kryštof měl totiž princeznu rád a nechtěl připustit, aby si princeznu vzal pan rádce. Princezně se záhadný princ v přilbě líbí a chtěla by si ho vzít, ale brzy se z prince vyklube hypochondr, jako je sama královna. Navíc začne princeznu poučovat o jejím er, které se mu nezdá moc vznešené.

Princezně se už urozený princ přestává líbit a útěchu hledá u zahradníka Kryštofa. Pan rádce se chce ale prince zbavit a vymyslí si válku, do které má princ jít. Kryštof je nešťastný, že musí do války, ale jeho matka mu řekne, že tam má jít přeci princ v brnění a ne zahradník Kryštof – problém je tedy vyřešen.

Princezna nakonec ale pozná, kdo byl princ a její urozené er ji už nebaví, protože ji akorát přivedlo do potíží. Rádce také zjistí, kdo princ byl, ale brzy vyjde najevo, že královnu stále okrádá. Rádce navíc najal muže, který měl za úkol zabít prince. Rádce byl nakonec potrestán a byl vsazen do vězení. Princezna si nakonec vzala Kryštofa. Celá pohádka je plná krásných písniček od Zdeňka Rytíře.


Videa k pohádce O princezně, která ráčkovala (1)


O princezně, která ráčkovala (celá pohádka)

V tomhle království je něco v nepořádku. Paní královnu sužuje hypochondrie, princezna Karolínka je rozmazlená, rádce je proradný a vypočítavý. A ...

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Pohádkový svět: Zahradník Kryštof se přiznal!
Zahradník Kryštof je správný muž a tak se konečně přiznal, co všechno nemá.
Celý článek
TOPlist