Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O princi, který měl o kolečko víc

Fandím

21 fanoušků

369.místo

Česká filmová pohádka režisérky Svatavy Simonové byla natočena v roce 1992.

 

Princ Ludvík byl trnem v oku králi a jeho dětem

Princ Ludvík byl trnem v oku králi a jeho dětem


Děj pohádky O princi, který měl o kolečko víc

V jednom království v královské rodině panuje velmi zvláštní atmosféra. Král má dvě pokrevné děti Rupíka a Nelinku. Dcera je rozmazlená a nikdo si ji nechce vzít za ženu, syn je hloupý a namyšlený. Královna má jednoho syna z prvního manželství, chytrého a spravedlivého Ludvíka, budoucího následníka trůnu. Král ani jeho ratolesti mu nemůžou přijít na jméno.

Král a dvorská rada vymýšlí, jak se Ludvíka zbavit. Přisoudí mu, že má o kolečko navíc. Ludvík se o jejich plánech dozví a předstírá opravdu bláznovství. Jediný způsob, jak vyčkat na správný okamžik a dosáhnout úspěchu. Král je spokojen, ale předseda dvorské rady má jiné úmysly a vymyslí lest. Do zámku přijíždí převlečení poslové od krále z druhé poloviny země. Žádají jeho jménem dceru Nelinku o ruku. Ta se samou radostí ani nerozmýšlí a ihned s posly odjíždí. Rupíka vezme s sebou jako ochránce.

 

Královy děti moc rozumu nepobraly, a proto byl Ludvík králi protivný

Královy děti moc rozumu nepobraly, a proto byl Ludvík králi protivný


Ludvíkovi vtipné, ale pravdivé poznámky krále natolik vytočí, že ho nechá zavřít do vězení. Královna se za něj přimlouvá, však bez úspěchu. Předseda si mne ruce, jak se lehce zbavil Nelinky, Rupíka a také Ludvíka. Nyní má opravdu velikou moc. Nechá zatknout zbylé členy rady a krále také. Po náročném dni usne tak tvrdě, že si nevšimne, jak mu služebná královny ukradne klíče od vězení.

Předseda se probouzí a před sebou vidí Ludvíka, nového krále země. Ten předsedovi přikáže, aby dovezl Nelinku a Rupíka zpět. Krále pošle na zámeček u Makového pole, aby zde spokojeně dožil.

 

Nelinka a její bratr prohlásili, že má Ludvík o kolečno víc

Nelinka a její bratr prohlásili, že má Ludvík o kolečno víc


Nelinka se mezitím provdala za admirála, který ji a Rupíka zachránil z opuštěného ostrova. S admirálem vychovává dvojčátka, o které se především stará jejich chůva Anna.

Všichni přijíždí na zámek, admirál s Rupíkem chtějí získat trůn, ale marně. Ludvík je nechá zajmout do vězení, z kterého oba ihned utečou. Předseda je též zatčen a přísně hlídán, aby též nevzal nohy na ramena. Nelinka s dvojčátky a s královnou odjíždí za králem, kterému se stýská. S Ludvíkem zůstává na zámku Anna jako jeho budoucí žena.


Videa k pohádce O princi, který měl o kolečko víc (1)


O princi, který měl o kolečko víc (celá pohádka)

Pohádkový příběh o království, v němž jsou rodinné vztahy poněkud složitější, je komedií o nepohodlném následníku trůnu a jeho úspěšné revoltě proti ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O princi, který měl o kolečko víc (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Pohádkoví herci: Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý byl herec s velkým talentem. V pohádkovém světě je to mládenec, který stojí na straně dobra.
Celý článek
TOPlist