Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O rybáři a rybce

Fandím

30 fanoušků

316.místo

Krásná pohádka O rybáři a rybce byla natočena v roce 1986 na motivy příběhu A. Puškina. Režie se tentokrát chopila paní Vlasta Janečková a ve filmu mimo jiné uvidíme i pár slavných českých herců jako je Josef Kemr, Vladimír Ráž, nebo Josef Vinklář.

 

ryba.

Zlatá rybka plní přání.

 

Děj pohádky O rybáři a rybce

Hlavní postavičkou pohádky je jeden starý rybář, který nemá v životě moc štěstí. Ačkoli neustále chodí k moři a pokouší se chytit nějakou tu rybku, moc mu to nejde. Přitom by tuze rád domů přinesl nějakou obživu, však má taky dceru a manželku, ale v lovu se mu zkrátka nedaří.

Až jednoho dne se na rybáře přece jen trochu štěstíčka usměje. Podaří se mu totiž vytáhnout malou zlatou rybičku, která staříkovi slíbí splnit tři přání, pokud ji zase pustí zpátky. Inu, dobrý rybář by po rybce sám nic nechtěl, ale jeho namyšlená žena si hnedle rozkáže spoustu věcí….

 

rodina.

Celá rybářova rodinka.


Celá jeho rodinka tedy bude moci žít v přepychu a radovánkách. Jenomže ne všechno bohatství se třpytí a tak snadno splněná přání opravdové štěstí stejně nemohou přinést.

A nakonec nesmíme ani zapomenou na staré známé pořekadlo, že kdo chce víc, nemívá nic! Co myslíte vy, jak asi nakonec pohádka O rybáři a rybce dopadne?


Videa k pohádce O rybáři a rybce (1)


O rybáři a rybce - celá pohádka

Česká verze moudré pohádky O zlaté rybce, kterou A. S. Puškin napsal už v 1. polovině 19. století. Stále živému příběhu budeme i dnes určitě dobře ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O rybáři a rybce (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist