Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O Sazinkovi

Fandím

52 fanoušků

190.místo

Animovaný kreslený Večerníček O Sazinkovi je seriál pro nejmenší diváky. Vypráví o příhodách malého kouzelného chlapečka kominíčka. Seriál vznikl v roce 1976. Režie se ujal Václav Bedřich.

 

Sazinka se ráno probudí a očistí sluníčko

Sazinka se ráno probudí a očistí sluníčko

 

Děj seriálu O Sazinkovi

Sazinka je malý kouzelný kominíček, který má za komínem starého domu postavený svůj domeček, ve kterém bydlí. Sazinka každé ráno vyjde ze svého domečku na střeše, vyleze po žebříku ke sluníčku a očistí je. Pak vzbudí plechového kohouta a rozežene mraky. Střechy a vůbec výšky, to je jeho. Nikdy nespadne a všude se dostane včas, protože má velmi zvláštní cylindr, na kterém má vrtulku, takže může létat.

Jednou večer hrál Sazinka ve svém domečku na housle, když ho vyrušil nějaký hluk. Podíval se ven a tam houf koček uspával jednoho kocoura. Sazinka proto zavřel okno a šel spát. Ráno čistil komíny a viděl, jak dala holčička do okna klec s ptáčkem. Ptáček začal krásně zpívat a k němu se slétli další ptáčci a všichni krásně zpívali. Jen jednomu jejich zpěv vadil – kocourovi.

 

Sazinka si poslechl píseň od ptáčka zpěváčka

Sazinka si poslechl píseň od ptáčka zpěváčka


Ten kvůli jejich zpěvu nemohl spát, a tak se vydal na nebohého ptáčka. Otevřel jeho klec a chtěl ho chytit. Ptáček ale uletěl. Když holčička uviděla prázdnou klec, začala plakat. Sazinka, aby ji utišil, šel do domečku pro housličky a začal hrát. Hrál krásně a opět se k němu slétli ptáčci, kteří začali zpívat. To se ale opět nelíbilo kocourovi, který se vydal na Sazinku.

Sazinka byl ale chytrý, a tak nechal housle v kleci. Kocour chtěl housle chytit, ale vůbec mu to nešlo. Byl už skoro celý v kleci, když Sazinka vyskočil a kocoura do klece zavřel. Potom začal hrát na housličky a přiletěl i ztracený ptáček, kterého kocour vylekal. Kocour prosil, aby ho Sazinka pustil. Sazinka ho nakonec pustil, protože už kocoura vytrestal dost.


Epizody

1. Sazinka se představuje
2. Jak Sazinka obětoval cylindříček
3. Jak Sazinka s dětmi chytal zloděje
4. Co zavinil namalovaný panák
5. Sazinka a červený kohoutek
6. Jak znovu chytili zloděje Lumpejdu
7. Sazinka a nezbedný kluk
8. Sazinka a Hubeňourek
9. O dvou neposedných hvězdičkách
10. Jak Sazinka vytrestal kocoura
11. O rozpustilém mráčku
12. Sazinka a Venda Kazisvět
13. Jak si chtěl Sazinka odpočinout

 


Videa k pohádce O Sazinkovi (12)


O Sazinkovi - Jak si chtěl Sazinka odpočinout (11.díl)

Sazinka musí neustále někomu pomáhat a takové pomáhání je dosti náročné. Proto by si náš kominíček už rád odpočinul. ...


O Sazinkovi - Sazinka a Venda Kazisvět (10.díl)

Malý Venda je pěkný kazisvět. Chudák jeho hračky, které dostávají od Vendy pěkně zabrat. Je tu však Sazinka, který hračky oživí, aby se mohly proti ...


O Sazinkovi - Jak Sazinka s dětmi chytal zloděje

Sazinka se připojil do pátrání po lupiči, který kradl dětem hračky. Podařilo se všem pátrajícím zloděje dopadnout?

Zobrazit všechna videa (12)

Písničky k pohádce O Sazinkovi (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist