Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O Terezce a paní Madam

Fandím

23 fanoušků

354.místo

Česká filmová pohádka byla natočena roku 1976.

 

Paní madam měla Terezku naučit dobrým způsobům

Paní madam měla Terezku naučit dobrým způsobům


Děj pohádky O Terezce a paní Madam

V jednom království žije král, který nadevše miluje svoji dceru Terezku. Princezna je velmi usměvavé a hodné děvče, ale nechová se tak, jak se na princeznu patří. A tak král povolá paní Madam, aby jeho dcerušku naučila slušným mravům a společenským způsobům. Paní Madam žádá od princezny bezvýhradnou poslušnost – sedět vzpřímeně, mluvit spisovně, ve společnosti nekýchat, nedupat a spoustu dalších zásad.

Terezka je z Madam zoufalá. Přestane téměř jíst, neustále ji bolí hlava a už ani nevyjde ze svého pokoje. Král proto povolá nejlepší lékaře, babky kořenářky, šašky a komiky, aby Verunku uzdravili. Nikdo však nepomůže. Až se ukáže Hugo, převlečený cukrář Tonek, který má rád Terezku a ona jeho. Krále přesvědčí, že je zástupce americké cestovní kanceláře a nabízí pohádkové cesty po celém světě. Chce princezně některé obrázky ze zájezdů ukázat a jde za ní do pokoje.

 

Do království pozval paní Madam sám král

Do království pozval paní Madam sám král


Náhle Madam přiběhne za králem, že její jasnost zmizela. Král nemůže Hugovi přijít na jméno a vyhlásí, že ten, kdo najde princeznu a přivede ji zpět, dostane půl království, celý pytel dukátů a princeznu za ženu.

Tři rádcové a poslové krále hledají Terezku od města k městu, až dojdou ke včelaři a jeho rodině. Zde objeví princeznu a chtějí ji odvést na zámek. Terezka půjde, ale pouze s Tonkem. Rádcové nakonec souhlasí.

Madam mezitím vymýšlí, jak se dostat na královský trůn. Její plány zkazí návrat Verunky s Tonkem. Madam z království odchází a král mile rád přijme Tonka do rodiny.


Videa k pohádce O Terezce a paní Madam (1)


O Terezce a paní Madam (celá pohádka)

Pohádka O Terezce a paní Madam nás zavede do království, ve kterém žije král se svoji dceruškou Terezkou. Terezka je šťastná princezna, která ráda ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O Terezce a paní Madam (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist